Přeskočit navigaci

QuickViewXL™ měření v reálném čase pro XL-80

Přehledné grafické rozhraní zjednodušuje obsluhu bez nutnosti předem definovat body a sekvence měření – stačí nasměrovat paprsek a měřit.

QuickViewXL™ poskytuje ideální funkce pro výzkum, vývoj a vyšetřování na místě, protože umožňuje rychlou a snadnou analýzu, posouzení a charakterizování pohybových systémů s ohledem na linearitu pohybu, časy zrychlení na pojezdovou rychlost, přeběhy a časy ustálení v cílových polohách, stejně jako rezonance a tlumení.

Funkce a aplikace pro QuickViewXL™

  • Záznam živých dat se zobrazením formou "osciloskopu"
  • Frekvence snímání dat 50 kHz
  • Dva režimy třídění dat, plynulý "datový tok" a aktivace
  • Režim aktivace umožňuje záznam statických snímků dat a jejich analýzu
  • Data lze snadno exportovat do souboru CSV (lze exportovat do tabulkového kalkulátoru a softwaru Mathcad) pro offline analýzu
  • Snadno použitelné nástroje pro měření frekvence
  • Možnosti měření lineární polohy, úhlu a přímosti
  • Výběr ze zobrazení vzdálenosti, rychlosti a zrychlení
  • Funkce posunu a zoomu umožní detailní analýzu opakovaně se vyskytujících zdrojů chyb
  • Použití RSU10 USB interface umožňuje kompatibilitu měřených dat se systémem LaserXL a softwarovými balíčky QuickViewXL. To představuje ideální řešení pro uživatele, kteří potřebují zobrazit a analyzovat dynamická měřená data v reálném čase.

Použití ikonového rozhraní (téměř bez textu) s jednou obrazovkou pro nastavení, stav systému a zobrazení dat. Funkce "osciloskopu" poskytuje grafické znázornění zaznamenaných dat (nebo "datového toku"). Samostatná "vždy zapnutá" stavová lišta poskytuje přehled systému XL-80, stavu okolního prostředí, měření a výstrah.

Elektroinženýři byli řadu let závislí na osciloskopech umožňujících zkoumání rychlých změn napětí nebo proudu. Nový software QuickViewXL™ společnosti Renishaw nyní strojařům poskytuje podobné možnosti a v reálném čase umožňuje sledování drobných změn v lineárním či úhlovém polohování a dat přímosti zobrazením posunu, rychlosti nebo zrychlení.

Takové charakteristiky může normálně specifikovat pouze speciální zařízení. To výrazně rozšiřuje schopnost laserového systému XL-80 a činí jej základním nástrojem pro programy monitorování stavu stroje.

Tento nástroj je určen pro potřeby přesného a flexibilního měření. Především pro výrobce pohybových systémů (a integrátory strojů), výzkumné laboratoře a akademické instituce provádějící detailní analýzu pohybových systému. Prostě všude tam, kde je užitečné mít přehled o datech. Například se může jednat o ladění serv a další typy vyšetřování "co když".