Přeskočit navigaci

Modulární a zakázkové upínací systémy

Společnost Renishaw nabízí řadu modulárních i zakázkových upínacích stavebnic a softwaru pro použití se souřadnicovými měřicími stroji (CMM), kontrolními systémy Equator™a optickými měřicími systémy.

Vyberte vaši aplikační oblast

Naše modulární a zakázkové upínací systémy zvyšují měřicí kapacitu, opakovatelnost a přesnost měření. Lze je snadno, rychle a opakovaně sestavit.

Ať už měříte součásti například pro letecký, automobilový, elektrotechnický či zdravotnický průmysl, upínací přípravky Renishaw představují komplexní řešení splňující vaše požadavky na upínací systém.

Proč zvolit upínací stavebnice Renishaw?

Protože známe složitosti spojené s upínáním pro kontrolní účely, vyvinuli jsme řadu produktů, které poskytují spolehlivou a opakovatelnou základnu pro měření.

Vzali jsme v úvahu různé typy a režimy měření, ať už jde o CMM, optické systémy, kloubová ramena, 3D skenery, optické komparátory nebo jiná zařízení. Naši nabídku lze používat pro zvýšení efektivity a kapacity měření v kontrolních procesech.

Naše snadno použitelné modulární a zakázkové upínací systémy jsou klíčové pro snížení ztráty času během jednorázové i opakované kontroly součástí. To lze dále zdokonalit použitím našeho softwaru FixtureBuilder pro vytvoření upínacího systému, který lze používat v rámci standardního CAD softwaru a pro automatické generování pracovních pokynů.

Široká nabídka flexibilních řešení

Široká nabídka modulárních upínacích prvků Renishaw a možnosti zakázkové konstrukce poskytují řešení pro nejrůznější aplikace a dílce prakticky libovolných rozměrů, tvarů a materiálů. Základní desky a komponenty se standardně dodávají s metrickými závity M4, M6, M8 a s palcovými závity 1/4-20“.

Rychlost, přesnost a opakovatelnost

Všechny komponenty jsou dotahovány ručně bez použití speciálních nástrojů. Upínání lze dokumentovat a přesně opakovat pomocí našich alfanumericky označených základních desek.

Nepřekonatelná trvanlivost, odolnost vůči opotřebení a kvalita

Naše komponenty z tepelně upravené oceli a základní desky s tvrdým eloxováním mají hladký povrch odolný vůči poškrábání.

Zvýšení produktivity během kontroly dílců

Software Renishaw FixtureBuilder pomáhá uživatelům vytvářet upínací sestavy, poskytuje dokumentaci a pomáhá při offline programování.

Další řešení upínání

Manipulační systém QuickLoad™

Pro uživatele CMM, kteří potřebují rychlou, snadnou a opakovatelnou metodu současné zakládání více upínacích desek do CMM dodává společnost Renishaw manipulační systém QuickLoad™.

Speciálně navržené upínací desky QuickLoad se umisťují a zarovnávají k liště QuickLoad pomocí polohovacích kolíků, zatímco rychloupínací magnety je zajišťují na místě. Konstrukce našich upínacích desek maximalizuje dostupný objem měření a nepřekonatelnou opakovatelnost díky jejich umístění a zajištění.

Více informací o manipulačním systému QuickLoad.

Lišty a upínací desky Renishaw QuickLoad

Lišty a upínací desky QuickLoad

Metrologické upínací stoly

Zdokonalte váš kontrolní proces pomocí metrologických upínacích stolů Renishaw. Naše metrologické stoly, kompatibilní s libovolným přenosným CMM s bílým světlem nebo laserem, vám poskytují volnost pohybu po dílně nebo v oblasti metrologické kontroly. Modulární koncepce nabízí flexibilitu pro upevnění přenosných měřicích systémů.

Více informací o metrologických upínacích stolech.

Metrologický upínací stůl

Metrologický upínací stůl

Software FixtureBuilder 3D CAD

Náš software lze použít pro návrh a dokumentaci libovolné modulární upínací stavebnice používající komponenty Renishaw - včetně vícedeskových upínačů s použitím manipulačního systému QuickLoad. Po navržení upínací stavebnice může software vydat pracovní pokyny, které operátorům umožní rychle a přesně reprodukovat navrženou stavebnici. Software rovněž umožňuje exportovat model upínané komponenty k použití v programovacím softwaru měření.

Více informací o technologii FixtureBuilder.

FixtureBuilder 8.0

FixtureBuilder 8.0

Dokumenty ke stažení