Přeskočit navigaci

Renishaw FixtureBuilder

Software FixtureBuilder společnosti Renishaw umožňuje vytvářet upínací konfigurace, zdokumentovat umístění upínacích komponent a programovat měření v off-line režimu na CMM, systému Equator™ a optických měřicích systémech.

Software FixtureBuilder

FixtureBuilder je softwarová aplikace pro 3D modelování navržená pro vytváření a dokumentaci sestav upínacích prvků.

Software umožňuje importovat CAD model kontrolovaného dílu a vytvořit kolem něj model upínacího systému. Celá sestava, společně s kontrolovaným dílcem, může být následně exportována do metrologického programovacího softwaru. FixtureBuilder podporuje většinu CAD formátů, včetně IGES, SAT a STEP. Pro formáty Pro/E a CATIA jsou k dispozici doplňkové moduly.

Funkce a výhody

Software FixtureBuilder nabízí zákazníkům mnoho výhod založených na mimořádném porozumění metrologii, měření a kontrole dílů společností Renishaw.

Snadné používání

Přehledné knihovny

Software FixtureBuilder – nastavení upínacích elementů

Všechny komponenty upínacích systémů - upínací desky a upínací elementy - jsou přehledně uspořádány do katalogů, rozděleny podle kategorií součástí a velikosti závitu a označeny objednacími kódy.

Funkce přetahování „drag and drop“

Software FixtureBuilder – funkce přetahování „drag and drop“( Příklad 2)

Jednoduše přetáhněte komponenty na upínací desku. Technologie *SmartSnap® automaticky vyrovná komponent a označí souřadnice odpovídajícího otvoru v upínací desce.

Rychlá manipulace

Software FixtureBuilder – funkce TriBall

Software TriBall®* umožňuje uživatelům softwaru FixtureBuilder nezávisle přemísťovat dílce ve 3D pracovním prostoru.

Vyrovnání dílce

Software FixtureBuilder – funkce omezení

Snadno ovladatelná funkce umožňuje přesné umístění a vyrovnání kontrolovaných dílců na upínacím přípravku. Výběr dostupných režimů zahrnuje: vyrovnat (align), sdružit (mate), soustředně (concentric), tangenciálně (tangent) atd.

Flexibilita

Shoda

CAD kompatibilní

Software FixtureBuilder nabízí schopnost importovat a exportovat CAD modely (Parasolid, Step, ACIS, STL, IGES, std.). Zakoupit si také můžete doplňkovéý moduly pro CATIA, ProE, UGNX, Solidworks a Inventor.

Uživatelské knihovny

Uživatelé mohou vytvářet vlastní upínací sady a prvky, např. vlastní upínací desky, a ukládat je do uživatelských knihoven pro budoucí použití jako referenční sestavy.

Dodržování norem kvality

Vestavěná funkce softwaru FixtureBuilder

Funkce „Build it“ je jednou z klíčových výhod, které jsou dostupné všem uživatelům softwaru FixtureBuilder. Umožňuje vytvářet kompletní kusovníky a pracovní pokyny pro každou upínací sestavu a pomáhá splňovat normy kvality ISO, QS9000 a další.

Galerie aplikací FixtureBuilder

Společnost Renishaw také nabízí programovací a kontrolní software pro měřicí aplikace CMM a Equator™.

* SmartSnap® a TriBall® jsou registrované ochranné známky společnosti IronCAD.