Přeskočit navigaci

Zásobníky a příslušenství

Nabídka příslušenství Renishaw pro CMM obsahuje i mnohé komponenty, které obohacují měřicí systém o nové funkce.

Zásobníky modulů

Příslušenství

O výměně doteků a sond

Nutnost měření řady prvků a součástí vyžaduje v typickém výrobním provozu flexibilní měřicí systém. Jediná konfigurace snímače a doteku nebude ve většině případů postačující.

Je lepší měnit snímače nebo raději vyměňovat doteky?

Výměna doteků

Odebrání modulu TP20

Pokud neměříte jen jeden komponent, budete potřebovat měnit konfiguraci doteků, aby vyhovovala různých úlohám měření - např. přístup k hlubokým prvkům, které vyžadují dlouhé nebo složité doteky, jakož i použití různých doteků (koule, disk, válec).

Doteky lze měnit ručně, jednoduše jeden vyšroubujete a jiný zašroubujete. Potom je však nutná rekvalifikace doteku. Snímací systémy jsou nyní k dispozici s opakovatelnými, automatizovanými prostředky k výměně doteků, což snižuje ruční zásahy a eliminuje potřebu rekvalifikace.

Systémy automatické výměny doteků

ACR3 se sondami

Skenovací sonda je nejflexibilnějším snímačem, jaký můžete na stroj namontovat, poněvadž umožňuje měření jednotlivých bodů i skenování. Pro specifičtější úlohy však nebude optimálním řešením (například pro měření měkkých materiálů bude nejlepší bezkontaktní sonda).

Jinými slovy, jediný snímač pravděpodobně nebude vhodný pro všechny potřeby měření. Vyžaduje-li rozsah měřených prvků a součástí použití řady snímačů, bude nezbytné použít systém výměny sond.

Výměna sond vyžaduje opakovatelné automatizované spojení mezi hlavicí souřadnicového měřicího stroje a sondami, které mají být použity. Kromě toho je potřeba také správně uskladnit sondy, které právě nejsou používány.

MRS modulární stojanový systém

Řada uživatelů CMM zjišťuje, že kromě výměny doteků potřebují TAKÉ možnost výměny sond. Tato kombinace znamená, že budete pro každou měřicí úlohu moci používat vždy vhodnou sondu a vhodný dotek. Zvýšíte tak přesnost měření při minimalizaci času kontroly.

Vdechněte nový život svému měření

Modernizujte svůj současný snímací systém a uvidíte významné snížení vašich nákladů na měření.