Přeskočit navigaci

Novinky z oblasti snímačů polohy

Informace o nejnovějších snímačích polohy společnosti Renishaw, případové studie a technické články. Systémy odměřování polohy Renishaw umožňují konstruktérům zlepšit vlastnosti řízení pohybu strojů a zařízení.

Nejnovější články

 • Nové inovativní pravítko otevírá nové možnosti

  RKLC close-up Společnost Renishaw, celosvětový specialista na metrologii, uvádí nové pravítko, jehož roztažnost se mění v závislosti na podkladu a které přejímá tepelné chování nosného podkladu. Pravítko RKLC je odolná, 6 mm široká páska z nerezové oceli s tloušťkou pouhých 0,15 mm. Pravítko je kompatibilní s řadou přírůstkových snímačů VIONiC™, TONiC™ a QUANTiC™ od společnosti Renishaw.

 • Pro dosažení rovnováhy integruje společnost PAL Robotics do robotů technologii magnetických enkodérů

  REEM-C with AksIM and Orbis rotary encoders integrated into the elbow and wrist joints Představte si svět, kde robotičtí společníci zvyšují vaši produktivitu v práci, nosí vám tašky na letišti nebo dokonce fungují jako životní asistenti pro seniory. Společnost PAL Robotics navrhuje a vyrábí vysoce pokročilé humanoidy a servisní roboty pro řadu aplikací. Zjistěte, jak magnetické enkodéry Renishaw umožnily dvounohému robotu REEM-C společnosti PAL Robotic chodit jako člověk.

 • Společnost Renishaw uvádí první funkčně bezpečný absolutní otevřený optický snímač

  Functional safety RESOLUTE FS (square) Společnost Renishaw rozšiřuje sortiment funkčně bezpečných (FS – functionally safe) snímačů novým absolutním otevřeným optickým snímačem RESOLUTE™ určeným pro odměřování polohy lineárních a rotačních os. Snímač RESOLUTE FS je variantou běžných snímačů řady RESOLUTE. Nabízí všechny výhody standardní varianty snímače RESOLUTE, ale navíc s certifikací FS.

 • Absolutní lineární hřídelový snímač LinACE™ s technologií InAxis™

  LinACE absolute shaft encoder LinACE je absolutní lineární snímač pro náročné aplikace, určený k zabudování do hydraulických, pneumatických a elektromechanických pohonů jako prvek polohové a rychlostní zpětné vazby. Systém snímá s přesností ± 5 µm, takže jeho uživatelé mohou využít úplnou regulaci s uzavřenou smyčkou, což značně zvyšuje bezpečnost a výkon zařízení. Systém LinACE, který představuje zcela nový přístup k lineární polohové zpětné vazbě, byl navržen a je vyráběn partnerskou společností firmy Renishaw, firmou RLS.

 • Absolutní lineární a rotační (úhlový) snímač RESOLUTE™ s interface Siemens DRIVE-CLiQ

  DRIVE-CLiQ logo Siemens DRIVE-CLiQ je inovativní komunikační interface pro spojení pohonů SINUMERIK a SINAMICS se snímači a přímými odměřovacími systémy. Absolutní optický snímač RESOLUTE s interface DRIVE-CLiQ umožňuje výrobcům strojů dosáhnout ještě vyššího výkonu a větší spolehlivosti.

Všechny články