Přeskočit navigaci

Nové inovativní pravítko otevírá nové možnosti

pondělí středa 20. března 2019

Společnost Renishaw, globální specialista na metrologii, představuje nové pravítko, jehož roztažnost se mění v závislosti na podkladu a které přejímá tepelné chování nosného podkladu. Pravítko RKLC je odolná, 6 mm široká páska z nerezové oceli s tloušťkou pouhých 0,15 mm. Tento tenký profil umožňuje pravítku po jeho pevném nainstalování na osu stroje odpovídat koeficientu teplotní roztažnosti (CTE) podkladu stroje. Pravítko je kompatibilní s řadou přírůstkových snímačů VIONiC™, TONiC™ a QUANTiC™ od společnosti Renishaw.

Úzké, 6 mm široké pravítko RKLC usnadňuje instalaci v aplikacích se stísněnými prostory. Mezi další vlastnosti patří ověřená odolná konstrukce pásky z nerezové oceli s odolností proti rozpouštědlům, možnost dvou roztečí pravítka (20 µm a 40 µm), dvě dostupné přesnosti (±5 µm/m a ±15 µm/m) a možnost jejího svinutí pro účely snadného uskladnění a praktického přizpůsobení délky. Pravítko se instaluje na podklad osy samolepicí podkladovou páskou a konce pravítka jsou pevně přichyceny pomocí epoxidem připevněných koncových svorek. Není tedy nutné vrtat žádné otvory. K dispozici je jednoduchý aplikátor pro rychlou a bezproblémovou instalaci pravítka.

Pro pravítko RKLC jsou vhodné aplikace zahrnující přesná měření související s pevnými pozicemi na stroji, jako jsou souřadnice pevného uchycení. Při použití na souřadnicovém měřicím stroji (CMM) lze pravítko certifikovat na pracovní plochu stroje z materiálu, který má vysokou teplotní setrvačnost (např. granit). Tím se snižuje amplituda krátkodobého kolísání teploty na pravítku v prostředí s kontrolou klimatu, kde pokojová teplota pomalu osciluje kolem cílové hodnoty.

Pravítko RKLC je odolné, úzké pravítko s měnící se roztažností v závislosti na podkladu. V určitých aplikacích měření polohy nabízí vyšší výkonnost měření. Pravítko RKLC rozšiřuje škálu pravítek Renishaw a umožňuje zákazníkovi zvolit si vhodné tepelné chování pravítka pro dané použití. Systémy snímačů od společnosti Renishaw mají schválení CE a jsou vyrobeny vlastními silami pomocí přísných procesů kontroly kvality, které jsou certifikovány podle ISO 9001:2008 a kontrolovány globální prodejní a technickou podporou.

Chcete-li získat více obrázků, videí nebo informací o společnosti Renishaw a jejích produktech, navštivte náš mediahub.