Přeskočit navigaci

Proč používat laserové snímače polohy?

Víme, že specifikace a výběr správného laserového odměřovacího systému je složitý proces. Tyto stránky vám vysvětlí, jak systém pracuje, proč byste jej měli používat a jaké vám přinese výhody.

Obecné informace

Společnost Renishaw nabízí laserová řešení polohové zpětné vazby pro průmyslové účely od roku 1994, kdy byl poprvé představen laserový snímač HS10 s dlouhým dosahem (do 60 m). Tyto snímače začaly být intenzivně využívány na velkých obráběcích strojích pro letecký a lodní průmysl a pro další speciální aplikace. V roce 2012 byl model HS10 nahrazen laserem dlouhého dosahu HS20. Model HS20 je zpětně kompatibilní a zároveň nabízí přepracovanou optiku a elektroniku pro lepší a robustnější výkon.

V roce 2001 byla představena řada laserových snímačů RLE, které poskytují polohovou zpětnou vazbu s kratším dosahem (do 4 m). Snímač RLE využívá jedinečný patentovaný „vzdálený“ laserový zdroj a hlavu připojenou optickým vláknem. Nabízí dokonalejší metrologii, nižší nároky na prostor a zjednodušenou instalaci a ustavení. Tento systém je k dispozici v mnoha konfiguracích pro různá optická uspořádání a aplikace.

Systém RLE používá mnoho světových výrobců DR a CD-SEM metrologického vybavení, jakož i řady dalších aplikací s krátkým dosahem. Jeho vlastnosti a možnosti nabízejí dosud nedosažitelné výhody interferometrického měření.

Pro oba systémy RLE a HS20 je k dispozici široká nabídka příslušenství, například systémy kompenzace vlivu prostředí, optické prvky a interface jednotky.