Přeskočit navigaci

Co je nového?

Společnost Renishaw pravidelně aktualizuje software CARTO, včetně nových funkcí. Přehled nejnovějších verzí softwaru je uveden níže. Navštivte podporu softwaru CARTO pro další informace a videa ‘jak na to'.

Podpora CARTO

Funkce ve verzi 4.2

Snímání: měření s velkým rozsahem

Neomezený rozsah měření víceosého kalibrátoru XM-60 nebo XM-600. Pro definování metod sub-testů, tvorbu programů součástí a snímání datových sad použijte režim dynamické úpravy dat v aplikaci Capture. Data sub-testu lze pro analýzu automaticky spojovat v aplikaci Explore.

Spojování dat CARTO

Explore: měření v místě zájmu

Měření v místě zájmu bývá často nemožné. Umístění může zamezit montáži hardwaru nebo překážet laserovému paprsku. Funkce čtení offsetu v Explore umožňuje zadat do softwaru odchylky X, Y. Z od přijímače k místu zájmu. Snímaná data jsou pak přepočítána, aby poskytla skutečné chyby zdroje.

Čtení offsetu - měření v místě zájmu

Explore: export do CSV

Exportováním jedné nebo několika datových sad do souboru CSV (Comma Separated Value) získáte okamžitý přístup k datům. To umožňuje maximální flexibilitu pro rozšíření možností využití dat.

Explore - export do CSV

Compensate: korekce chyby obráběcího stroje

Nyní jsou podporovány řídicí systémy Heidenhain TNC 640. Poskytuje uživatelům soubory kompenzace rozteče ve strojovém jazyku. Minimalizuje prostoje stroje, maximalizuje zisk, optimalizuje řezný výkon. Siemens 840D je již podporován.


Compensate - kompenzace chyby rozteče

Funkce ve verzi 4.1

Capture: zdokonalené měření přímosti

Minimalizuje působení vzdušných turbulencí a vibrací, které lze často pozorovat při měření přímosti s použitím víceosého kalibrátoru XM-60 nebo XM-600. Režim dynamické úpravy dat snímá při souvislém sweepu osy data přímosti s vyšší hustotou.

Tato metoda poskytuje typičtější chybu pro měřenou aplikaci.

Dynamická úprava dat přímosti XM-60

Explore: Analýza přímosti a rovnoběžnosti XK10

Data vyrovnávacího laseru XK10 lze nyní analyzovat, s možností manipulace s daty, porovnání a funkcí paralelní přímosti v rámci aplikace Explore.

K dispozici je rovněž sdílení dat pomocí přizpůsobených PDF reportů.

Explore - analýza XK10