Přeskočit navigaci

Nový laserový systém detekce stavu nástrojů nabízí vysokorychlostní identifikaci poškozeného nástroje

Nový laserový systém detekce stavu nástrojů nabízí vysokorychlostní identifikaci poškozeného nástroje

chladicí kapalina TRS2 Systém detekce stavu nástrojů TRS2 společnosti Renishaw představuje ekonomické řešení pro spolehlivou a rychlou detekci poškozeného nástroje u širokého rozsahu obráběcích strojů a typů nástrojů. Současně eliminuje problémy způsobované poškozenými nástroji, jako jsou zmetkovitost, nutnost opravy hotových výrobků a prostoje. Díky jedinečné technologii ToolWise™ společnosti Renishaw lze kontrolovat i velmi malé nástroje o průměru od 0,2 mm* v rozsahu 300 mm.. Nástroje při měření setrvají v laserovém paprsku zpravidla po dobu cca 1 sekundy. Proto je sonda TRS2 vhodná pro nasazení i v hromadné výrobě a u strojů s nízkými, středními a vysokými otáčkami vřetena.

Systém TRS2 sestává z jediné kompaktní jednotky obsahující laserový zdroj i detekční elektroniku. Jeho instalace je snadná a lze ho umístit mimo pracovní rozsah stroje - s úsporou cenného prostoru na stole stroje a bez rizika kolize.

Jednoduché nastavení a pružnost systému

Snadné je i nastavení pomocí speciálního softwaru Renishaw. Detekce nástrojů probíhá ze vzdálenosti 0,3 m až 2,0 m v závislosti na povrchové úpravě nástroje, prostředí v obráběcím stroji a instalaci. TRS2 je vhodný pro různě velké obráběcí stroje, optimální vzdálenost měření nástroje je 1 m.

TRS2 TRS2 představuje nástupce původní jednotky TRS1 společnosti Renishaw, která byla úspěšně instalována na mnoha strojích po celém světě. Vzhledem k vylepšením unikátní technologie ToolWise™ společnosti Renishaw se může systém TRS2 pochlubit zlepšenou spolehlivostí detekce nástroje a zkrácením doby cyklu.

Detekce většího počtu typů nástrojů

Klíčovou výhodou uvedeného zlepšení je schopnost pracovat při větším rozsahu otáček vřetena (200, 1000 a 5000 ot/min), což umožňuje detekovat větší počet typů nástrojů u širšího sortimentu aplikací.

Nyní je například možné použití pro dělové vrtáky a u vysokootáčkových strojů je minimalizován cenný čas čekání na zpomalení otáček vřetena. Detekce malých tmavých nástrojů je nyní spolehlivější a systém TRS2 je schopný detekovat širší rozsah celistvých osových nástrojů včetně vrtáků, závitníků, čelních fréz, drážkovacícha kulových fréz.

Spolehlivá detekce nástroje pomocí detekce odrazů paprsku

TRS2 Konvenční systémy bezkontaktní detekce poškození nástrojů detekují stav laserového paprsku. Paprsek je přerušen (nástroj je v pořádku), nebo paprsek je nepřerušen (nástroj je poškozený). Systém TRS2 pracuje jinak. S použitím jedinečné technologie elektronické detekce stavu nástroje ToolWise™ detekuje přítomnost nástroje prostřednictvím analýzy frekvence záblesků paprsku odraženého od rotujícího nástroje. Nahodilé odrazy vytvořené chladicí kapalinou a třískami kovu se ignorují, což snižuje možnost, že poškození nástroje nebude zjištěno kvůli tomu, že chladicí kapalina blokuje paprsek.

* Závisí na povrchové úpravě nástroje, prostředí v obráběcím stroji a instalaci.

 

Celý článek

 • Tiskové zprávy: TRS2 Tiskové zprávy: TRS2

  Nový laserový systém detekce stavu nástrojů nabízí vysokorychlostní identifikaci poškozeného nástroje

  [116kB]

Zprávy ke stažení

Obrázky

 • TRS2 TRS2

  Bezkontaktní měření a detekce zlomení nástroje

  [1.1MB]
 • TRS2 TRS2 [193kB]
 • TRS2 TRS2

  TRS2 – bezkontaktní systém k detekci poškození nástrojů

  [361kB]
 • TRS2 TRS2 [517kB]