Přeskočit navigaci

Kulturní dědictví

Stručná historie

Společnost Renishaw byla založena v roce 1973 Davidem McMurtrym (nyní Sir David McMurtry), výkonným ředitelem, a Johnem Deerem, místopředsedou představenstva. První výrobek společnosti – spínací dotekovou sondu – vynalezl Sir David, aby vyřešil specifický požadavek na kontrolu dílů motorů Olympus používaných v nadzvukovém letadle Concorde. Tento inovační výrobek vedl k revoluci v trojrozměrném souřadnicovém měření a umožnil přesné měření obráběných součástí a konečných sestav.

Po celou naší historii jsme významně oddáni výzkumu a vývoji s tím, že okolo 14 až 18 % ročních tržeb investujeme do výzkumu, vývoje a konstrukce. Umožnilo to společnosti rozšířit činnost o snímače pro CNC obráběcí stroje, které se používají pro automatizované nastavování strojů a měření dílců během procesu, polohové snímače pro přesné řízení pohybu, laserovou interferometrii pro vyhodnocování funkce stroje, systémy na výrobu dentálních korunek a můstků, Ramanovy mikroskopy pro spektrální analýzu materiálů, lékařské přístroje pro neurochirurgické aplikace a výrobky pro zlepšení diagnózy infekčních chorob u lidí.

Většina výzkumných, vývojových a výrobních činností se provádí ve Velké Británii, zejména v hrabství Gloucestershire, kde je naše sídlo v místě bývalé továrny z 19. století na výrobu vlněných tkanin. Máme také montážní závody v irském Dublinu a v indickém městě Puna. V roce 2011 jsme získali výrobní zařízení společnosti Bosch ve městě Miskin v blízkosti Cardiffu v Jižním Walesu; výroba zde začne v květnu 2012.

Máme silnou globální působnost s více než 70 pobočkami v 35 zemích, přičemž asi 95% našich tržeb se vytváří mimo Velkou Británii. Od našeho vzniku v roce 1973 jsme získali řadu ocenění včetně osmnácti ocenění královny, uznávajících technologický úspěch, úspěch v exportu a podnik (inovaci).