Přeskočit navigaci

Extrémně přesná obrobková sonda RMP600

Pro kontrolu a ustavení obrobku na multifunkčních strojích, obráběcích centrech a portálových obráběcích centrech.

Nepřekonatelná 3D přesnost a opakovatelnost měření.

Vynikající parametry přenosu signálu.

Mimořádný výkon pro nižší zmetkovitost a vyšší zisk.

RMP600, součást řady QE, je vysoce přesná obrobková sonda s rádiovým přenosem signálu. Kromě výhod automatického ustavení obrobku nabízí navíc schopnost měřit geometrické tvary složitých 3D součástí na obráběcích centrech, včetně multifunkčních strojů.

Sonda RMP600 úspěšně kombinuje patentovanou tenzometrickou technologii s unikátním systémem rádiového přenosu s přepínáním frekvencí všech rádiových sond Renishaw.

Rodina technologií RENGAGE™

Snížit zmetkovitost, zlepšit produktivitu a zvýšit zisky - sondy Renishaw pro obráběcí stroje mohou udržovat váš proces obrábění pod kontrolou.

Zkonstruováno pro výkon

RMP600 - měření lopatek

Výborná 3D přesnost

Nabízí vynikající submikronovou přesnost nezbytnou pro měření složitých 3D tvarů a kontur.

Mimořádně nízká spínací síla

Neporovnatelně nízká spínací síla umožňuje měřit jemné detaily a eliminovat poškození povrchu a tvaru při měření.

Robustní konstrukce

Robustnost i v nejnepříznivějším prostředí přináší spolehlivé měření a dlouhou provozní životnost.

Kontrola složitých dílců

Zvýšená přesnost měření při použití dlouhých doteků usnadňuje měření komplikovaných dílců.

Jsme velmi spokojení s přesností sondy RMP600, která nám umožnila snížit počet zmetků, které dříve zhoršovaly výkon výrobní linky. Jedná se o velké a nákladné součásti a my můžeme díky sondě identifikovat chyby a předcházet jim.

Tods Composite Solutions Ltd (UK)

RMP600 - profil křídla

0,25 µm 2σ

Opakovatelnost v jednom směru

± 1,00 µm

3D lobing v osách X, Y a Z

0,2 N

Mimořádně nízká spínací síla XY

Extrémně spolehlivý rádiový přenos

Rádiové sondy Renishaw používají rádiový přenos s technologií frekvenčního spektra přepínáním frekvence (FHSS).

Díky technologii FHSS se zařízení mohou vyvarovat rušení a mrtvým místům přenosu, což umožňuje pracovat s působivou spolehlivostí i v prostředích s vysoce hustým rádiovým provozem.

Sondy Renishaw používají celosvětově uznávanou frekvenci 2,4 GHz ve shodě s předpisy pro rádiová zařízení ve většině zemí světa.

3D měření s technologií RENGAGE™

MP250 - tenzometrický měřicí mechanismus

Technologie RENGAGE™ kombinuje prověřenou technologii silikonových tenzometrických sond s velmi kompaktní elektronikou; umožňuje dosáhnout vynikajících výsledků 3D měření a submikronové opakovatelnosti.

Vzhledem k tomu, že jsou tenzometrické sondy nezávislé na kinematickém mechanismu, vynikají sondy s technologií RENGAGE mimořádně nízkou spínací silou; poskytují tak vynikající přesnost měření a vylučují také možnost poškození povrchu a tvaru.

Podívejte se, jak sonda RMP600 zvýšila produktivitu společnosti Tridan Engineering

Tenzometrická sonda RMP600 pomáhá společnosti Tridan Engineering při výrobě přesných obrobků pro její zákazníky v automobilovém průmyslu.

Přesnost je hlavním důvodem proč používáme technologii Renishaw. Myslím, že bychom bez jejich sond nedokázali udělat ani polovinu toho co děláme.

Tridan Engineering (UK)

Aplikace GoProbe

Software, který zjednodušuje snímání

Společnost Renishaw má zájem na zajištění snadné použitelnosti svých sond. Obsáhlá nabídka makro cyklů a aplikací pro obráběcí stroje umožňuje rychlé a intuitivní programování měřicích cyklů.

S pomocí sond a softwaru Renishaw si může být společnost Honeywell jistá, že proces obrábění poběží podle očekávání. Před implementací nové technologie musel operátor stroje upevnit dílec, nastavit měřidlo a stanovit průměr a povrchy. Jestliže některá z těchto informací chyběla, byla nepřesná, nebo když byl přípravek poškozený, konečný produkt mohl být špatný. Nyní můžeme zachytit každý defekt jeho předběžnou detekcí.

Honeywell Aerospace (Mexico)

Komponenty systému

Komponenty RMP600

Rádiový interface

Rádiový interface používá technologii FHSS pro přenos a zpracování signálů mezi inspekční sondou a řídicím systémem CNC stroje. Oba interfacy RMI-Q a RMI-QE lze používat s rádiovými kontrolními sondami Renishaw.

Kontrolní sonda RMP600

Spínací doteková kontrolní sonda o průměru 60 mm je vybavená technologií RENGAGE™ pro vysoce přesné měření a technologií FHSS pro spolehlivý přenos.

Doteky

Pro použití s tenzometrickými sondami byla vyvinuta řada plných vysoce pevných doteků z uhlíkových vláken. Konstrukce těchto sond minimalizuje odchylky přejezdu a zvyšuje přesnost sondy.

Další kroky

Pokud si myslíte, že sonda RMP600 je pro vás to pravé, kontaktujte naše místní obchodní zastoupení.

Více informací

Instalační příručky, uživatelské příručky a informace o shodě najdete v naší knihovně technické podpory.

Přednosti Renishaw

Ve společnosti Renishaw si ceníme vynikající reputace v oblasti poskytování podpory našim zákazníkům prostřednictvím sítě více než 70 vlastních servisních a podpůrných zastoupení na celém světě.

Získejte technickou podporu, školení i odborné rady nebo si v našem dobře zásobeném internetovém obchodu kupte náhradní díly a příslušenství.