Přeskočit navigaci

Aditivně vyráběné doteky

Výroba složitých součástí vyžaduje zakázková řešení.

Proč používat AM pro zakázkové doteky?

Aditivní výroba z kovů (AM) je flexibilní a výkonná technologie, kterou lze použít pro tvorbu součástí a dílců u nichž nelze použít tradiční výrobní metody. Příkladem mohou být složité tvary s vnitřními podpůrnými strukturami. Doteky z 3D tiskárny mohou být vytvořeny a přizpůsobeny prakticky pro libovolnou aplikaci.

Konstrukční svoboda

Konstrukce dílců pro jejich koncové použití, nikoli pro kontrolu. AM doteky umožňují přístup k prvkům, nedostupným tradičními doteky; dílce již nemusí být navrhovány pro metrologický přístup.

Vysoce přesná metrologie

Laserovým spékáním práškového základu lze vytvářet lehké a pevné struktury, umožňující opakovatelné a přesné metrologické výsledky.

Složitá geometrie

AM doteky umožňují vytvořit složité geometrické tvary, splňující požadavky přístupu ke složitým dílcům.

Zakázková výroba

Všechny AM doteky jsou navrženy a vyráběny přímo ve firmě Renishaw, což zaručuje krátký čas přípravy a vysoký standard kvality.

Větší konstrukční svoboda, větší přístup při kontrole

Zakázkové doteky pro metrologické aplikace poskytují více metrologických možností než kdykoli dříve; AM nabízí možnosti výroby složitých tvarů, umožňující kontrolu dříve nepřístupných míst. Konstrukce AM doteků směřuje ke zvýšení schopností 5osé CMM multisenzorové platformy REVO®, poskytující zvýšenou flexibilitu přístupu k prvkům součástí.

Kombinace flexibilní technologie AM a multisenzorové platformy REVO umožňuje výrobcům větší svobodu při konstrukci dílců. Dílce, které musely být dříve konstruovány s ohledem na kontrolu tradičními doteky, mohou být nyní navrhovány bez podobných metrologických omezení.

Aditivně vyráběný zakázkový dutý titanový dotek pro 5osý kontrolní systém REVO

Aditivně vyráběný diskový dotek 100 mm

Složitá geometrie napomáhá přístupu ke všem oblastem

AM doteky lze vyrábět s komplikovanou geometrií, která nabízí přednosti oproti tradičním dotekům a dokáže splnit výzvy kladené jak novými, tak i stávajícími dílci.

Diskové doteky jsou řešením pro měření velkých prvků součástí, avšak jejich konstrukce byla v minulosti problematická. Disky bylo možné vyrábět pouze z keramiky, což při výrobě omezovalo jejich velikost. Zakázkový AM dotek může mít tuhou a lehkou strukturu, kterou je možno vyrobit s větším průměrem než klasický keramický dotek. Titanový disk o průměru 100 mm se základním vnějším povrchem, navržený a vyráběný společností Renishaw, váží pouhých 13 gramů. V porovnání s diskovým dotekem této velikosti vykazuje 70% snížení hmotnosti.

  • AM Disc stylus

Rychlá služba pro konstrukci zakázkových doteků

Společnost Renishaw vyrábí zakázkové doteky ve vlastním závodu a nabízí rozsáhlé zakázkové služby splňující všechny vaše metrologické požadavky. Naše služba zakázkové konstrukce je zárukou krátké dodací lhůty; to znamená, že vaše výroba nemusí čekat. Kontaktujte nás ohledně dalších informací o našich službách zakázkové konstrukce tradičních i AM doteků.

Dokumenty ke stažení

Galerie AM aplikací