Přeskočit navigaci

Novinky z oblasti snímačů polohy

Informace o nejnovějších snímačích polohy společnosti Renishaw, případové studie a technické články. Systémy odměřování polohy Renishaw umožňují konstruktérům zlepšit vlastnosti řízení pohybu strojů a zařízení.

Nejnovější články

 • Společnost Renishaw uvádí první funkčně bezpečný absolutní otevřený optický snímač

  Functional safety RESOLUTE FS (square) Společnost Renishaw rozšiřuje sortiment funkčně bezpečných (FS – functionally safe) snímačů novým absolutním otevřeným optickým snímačem RESOLUTE™ určeným pro odměřování polohy lineárních a rotačních os. Snímač RESOLUTE FS je variantou běžných snímačů řady RESOLUTE. Nabízí všechny výhody standardní varianty snímače RESOLUTE, ale navíc s certifikací FS.

 • Absolutní lineární hřídelový snímač LinACE™ s technologií InAxis™

  LinACE absolute shaft encoder LinACE je absolutní lineární snímač pro náročné aplikace, určený k zabudování do hydraulických, pneumatických a elektromechanických pohonů jako prvek polohové a rychlostní zpětné vazby. Systém snímá s přesností ± 5 µm, takže jeho uživatelé mohou využít úplnou regulaci s uzavřenou smyčkou, což značně zvyšuje bezpečnost a výkon zařízení. Systém LinACE, který představuje zcela nový přístup k lineární polohové zpětné vazbě, byl navržen a je vyráběn partnerskou společností firmy Renishaw, firmou RLS.

 • Absolutní lineární a rotační (úhlový) snímač RESOLUTE™ s interface Siemens DRIVE-CLiQ

  DRIVE-CLiQ logo Siemens DRIVE-CLiQ je inovativní komunikační interface pro spojení pohonů SINUMERIK a SINAMICS se snímači a přímými odměřovacími systémy. Absolutní optický snímač RESOLUTE s interface DRIVE-CLiQ umožňuje výrobcům strojů dosáhnout ještě vyššího výkonu a větší spolehlivosti.

 • Laserový snímač HS20 společnosti Renishaw je zásadní součástí klíčových zařízení mnoha uživatelů.

  HS20 with long range optics Na veletrhu EMO 2013 bude představen zásadně modernizovaný nástupce osvědčeného laserového snímače HS10, který díky možnosti měření až do 60 m našel uplatnění v mnoha aplikacích pro velké obráběcí stroje v leteckém průmyslu.

 • Absolutní snímač pro každou příležitost

  LMA10 absolute linear magnetic encoder Yeti se stal legendou. Slyšel o něm snad každý z nás. Spojuje schopnost existence v nejdrsnějších podmínkách se schopnosti unikat pozornosti. Představte si snímač polohy, o kterém nevíte, že existuje, navzdory velmi drsným podmínkám, ve kterých pracuje nějaké zařízení. Takového yettiho mezi snímači. Přežije olej, prach, vibrace, zasypání pilinami atd.

Všechny články