Přeskočit navigaci

Zákaznická podpora doteků

Společnost Renishaw je známá jako poskytovatel kvalitních služeb svým zákazníkům.

Služby a podpora

Růst společnosti Renishaw byl po mnoho let doprovázen ochotou investovat do rozvoje celosvětové sítě prodejců a poskytovatelů zákaznické podpory, která nyní čítá více než 30 zemí plus globální síť distributorů a zprostředkovatelů.

Výhodou pro naše zákazníky je skutečnost, že ve skladech po celém světě je trvale dostupných 100 000 doteků, což zaručuje rychlé dodání.

Děláme vše proto, aby naši zákazníci měli kompletní servisní a technickou podporu. Pokud potřebujete technickou radu nebo nastane problém, jsme vždy připraveni nabídnout vám konzultaci, zásah servisního technika, nebo doporučit vhodnou náhradu.

Znalostní databáze

Často kladené otázky

Zobrazit často kladené otázky ohledně doteků Renishaw.

Jak poznáte, že používáte originální dotek Renishaw?

Většina našich doteků má na držáku vytištěné logo Renishaw. Všechny se dodávají v plastových krabičkách s holografickými štítky.

Jaký stupeň přesnosti (Grade) kuliček používáte?

Všechny doteky Renishaw standardně používají kuličky stupně přesnosti 5.

Jaký je rozdíl mezi kuličkami stupně přesnosti 5 a stupně přesnosti 3?

Společnost Renishaw používá standardně rubínové kuličky stupně přesnosti 5 (0,13 µm). Jestliže však používáte vysoce přesný CMM, zjistíte možná, že naše rubínové kuličky stupně přesnosti 3 (0,08 µm) poskytují lepší metrologický výkon.


Jak poznám, že můj dotek má rubínovou kuličku stupně přesnosti 3?

Vysoce přesné doteky Renishaw mají dřík potažený nitridem titanu (zlatě zbarvený). To uživateli umožňuje odlišit dotek stupně přesnosti 3 od nabídky standardních doteků stupně přesnosti 5.

Jsou doteky společnosti Renishaw RoHS kompatibilní?

Nabídka doteků je RoHS kompatibilní. Přečtěte si zde celé sdělení.

Jaký nejmenší průměr kuličky dokážeme vyrobit?

Standardem je průměr 0,3 mm, jako speciální provedení jsme však nabízeli rubínové kuličky o průměru 0,12 mm. Uvědomte si prosím, že malé kuličky jsou předmětem dostupnosti.

Jak mám požadovat speciální dotek?

Kontaktujte vaše regionální zastoupení Renishaw, nebo vyplňte formulář požadavku, který si lze stáhnout z našich webových stránek nebo webshopu.

Ovlivňují měření změny teploty?

Ano, i malé rozdíly teploty mohou způsobit chyby měření. Tyto chyby lze minimalizovat volbou vhodného materiálu dříku doteku nebo prodloužení. Více informací najdete v naší příručce o materiálech doteku.

Proč jsou v některých discích válečky?

U jednoduchého disku je nutná kalibrace pouze průměru, což však omezuje využití disku pro snímání pouze ve směrech X a Y. Doplnění válečku umožňuje kalibraci a tudíž i snímání v ose Z.

Co znamená EWL?

Efektivní činná délka. Měří se od středu kuličky k bodu, ve kterém se dřík zablokuje proti prvku při měření 'kolmo' k dílci.