Přeskočit navigaci

XK10 Vyrovnávací laserový systém

Jedinečné digitální řešení pro celou řadu obráběcích strojů.

Měření a vyrovnání geometrie a rotačních os obráběcích strojů

Vyrovnávací laserový systém XK10 byl vyvinut pro měření geometrických a rotačních chyb obráběcích strojů. Při použití s upínací sadou pro obráběcí stroje XK10 umožňuje rychlejší a snazší měření oproti tradičním metodám, jako jsou úchylkoměry, autokolimátory a metrologické artefakty. Lze jej použít na lineárních vedení stroje k ověření jejich přímosti, pravoúhlosti, rovinnosti a sklonu, jakož i vyhodnocení směru a souososti vřetena rotačních strojů.

Měření geometrických a rotačních chyb během sestavování, údržby a servisu stroje umožňuje přesné vyrovnání a seřízení os stroje pro dosažení optimálního výkonu. To zkracuje čas během montáže stroje a servisu na místě, včetně pravidelné údržby nebo při diagnostice zdroje chyb po kolizi.

XK10 lze použít pro měření a záznam celé řady geometrických chyb jediným systémem. Živé snímání chyb umožňuje provádět seřizování během ustavování stroje.

Přehled systému

  • Laserový vysílač je primárním zdrojem laserového paprsku pro většinu typů měření. Používá se s jednotkou M pro geometrická měření až do 30 m.
  • Jednotky S a M obsahují vysílač i přijímač a lze je nastavit v různých konfiguracích, podle typu testovaných chyb.
  • Zobrazovací jednotka slouží pro snímání a záznam měření, jakož i pro zobrazení živých odečtů umožňující snadné seřizování. Vzhledem k napájení nabíjecích baterií umožňuje až 30hodinový mobilní provoz.
  • Systém XK10 obsahuje upínací systém pro obráběcí stroje, který byl vyvinutý pro zlepšení opakovatelnosti a přesnosti měření.

XK10 Vyrovnávací laserový systém
XK10 Vyrovnávací laserový systém na loži stroje

Klíčové vlastnosti a výhody

Konfigurace zajišťující flexibilní řešení měření na obráběcích strojích. Sada umožňuje přizpůsobení variantám rozměrů a konfigurací stroje.

  • Otočná hlava - umožňuje snadné zaměření paprsku z laserového vysílače se schopností měřit rovinnost pomocí řad bodů v mřížce.
  • Intuitivní software - Vás rychle a jednoduše vede procesem nastavení a měření.
  • Bezdrátové připojení - absence kabelů zaručuje flexibilitu během seřizování i měření.
  • Snadné upínání - umožňuje opakovatelné a přesné výsledky i zkrácení doby přípravy.
  • Flexibilita - vícenásobná měření pro různé konfigurace strojů s jedinou sadou.
  • Automatická analýza - okamžité výsledky bezprostředně po měření s aktivním zobrazením pro seřizování.

Galerie snímků

Informace o produktech