Přeskočit navigaci

Vysoce přesné laserové systémy ustavování nástrojů

Bezkontaktní nástrojové sondy NC4 poskytují vysoce rychlé a přesné měření nástrojů a detekci jejich poškození; umožňují řízení procesu na obráběcích strojích všech velikostí a typů.

Přesnost obrobku, dosažená během obrábění, závisí na řadě proměnných, včetně odchylek rozměrů nástroje, házivosti nástroje a zlomení nástroje.

Systém Renishaw NC4 umožňuje uživatelům řídit tyto proměnné, což dovoluje měření celé řady nástrojů při výrobním posuvu i otáčkách. Tím se minimalizuje nebezpečí nadměrného opotřebení nebo poškození nástroje, což je důležitý předpoklad u malých a křehkých nástrojů.

Vyberte pro vaši aplikaci dokonalou bezkontaktní nástrojovou sondu

NC4 - nabídky fixních i oddělených systémů

Fixní systémy NC4

Osvědčený systém NC4 společnosti Renishaw je vhodný pro všechny typy obráběcích center a dodává se v široké škále pevných délek a konfigurací. Všechny tyto systémy jsou standardně vybaveny integrovanou ofukovací tryskou, umožňující přesné a spolehlivé měření nástrojů.

Systémy Renishaw NC4+ Blue, které jsou jako první v průmyslové oblasti vybaveny technologií modrého laseru a zdokonalenou optikou, se dodávají s provozním odstupem až 85 mm a poskytují skokovou změnu v přesnosti měření nástrojů. Osvědčené průmyslové standardy jsou zárukou, že součásti mohou být obráběny přesněji a efektivněji než kdykoli předtím.

Samostatné systémy NC4

Samostatné systémy Renishaw nabízejí stejná měření na stroji a detekci poškozených nástrojů jako jejich fixní protějšky.

Uživatelé mohou tyto systémy nastavit v řadě konfigurací v závislosti na aplikaci, což jim poskytuje plnou všestrannost.

Samostatné systémy se dodávají s provozním odstupem až 5 m.

NC4+ Blue – Určuje standard

Sonda NC4 nám umožňuje kontrolovat poškození malých nástrojů použitých k výrobě klíčových a jiných referenčních bodů na vačce, které jsou rozhodující pro řádný chod motoru. Kdyby nebylo systému Renishaw, mohl by stroj pracovat se zlomeným břitem, což by vedlo ke katastrofálním výsledkům.

Ducati (Itálie)

Zkonstruováno pro výkon

Stroje v Renishaw Miskin
Kovové hobliny - snížení zmetkovitosti
Samostatný systém NC4 s chladicím postřikem
Aplikace NC4

Zvýšení produktivity

Automatické ustavení nástrojů se sondou NC4 propůjčuje obráběcím strojům inteligenci potřebnou pro vlastní rozhodování při bezobslužném výrobním provozu.

Snížení zmetkovosti

Sonda NC4 měří a detekuje nástroje až do Ø 0,03 mm s opakovatelností ±1,0 μm (2σ), což umožňuje výrobu dílců „na první pokus“.

Vysoká flexibilita

Velké množství systémových opcí a konfigurací činí z NC4 nejvšestrannější bezkontaktní nástrojovou sondu na trhu.

Jednoduché použití

Snadná instalace, konfigurování, použití a údržba sondy NC4 díky naší široké nabídce aplikací pro chytré telefony a stroje.

NC4+ Blue s čelní frézou

Ultrakompaktní provedení

Díky miniaturizované elektronice a kompaktnímu ochrannému systému bez těžkopádného mechanismu clony je sonda NC4 vhodná pro stroje s omezeným prostorem pro její montáž.

Snadná instalace

Instalace fixních systémů NC4, vybavených konektorem a všestrannými možnostmi montáže, je snadná a rychlá, takže jsou vhodné pro modernizaci stávajících strojů.

Ochrana životního prostředí

Systémy Renishaw NC4 používají osvědčenou a patentovanou ochranu životního prostředí, což zajišťuje trvalou ochranu přesné optiky sondy.

Komponenty systému

NC4+ Blue
Podpora NCi-6
Vzduchový filtr

Bezkontaktní nástrojové sondy

Ultrakompaktní laserová nástrojová sonda, optimalizovaná do výrobního prostředí.

Interface

Interface NCi-6 převádí signály z jednotky NC4 a přenáší je do řídicí jednotky CNC stroje.

Vzduchový filtr

Dodává suchý a čistý vzduch pro ochranu přesné optiky sondy NC4.

Intuitivní software pro ustavení nástrojů

Společnost Renishaw má zájem na zajištění snadné použitelnosti svých produktů. Obsáhlá nabídka makro cyklů a aplikací pro obráběcí stroje umožňuje rychlé a intuitivní programování měřicích cyklů.

Bezkontaktní nástrojové sondy v akci

Podívejte se, jak naši zákazníci používají systémy NC4 pro zdokonalení svých výrobních postupů, úsporu času a peněz.

Společnost Renishaw má vynikající pověst ve výrobním průmyslu a rovněž poskytuje služby různým průmyslovým odvětvím. Nenabízí pouze produkty nebo řešení, ale sdílí s nimi též svoje zkušenosti, znalosti a nejlepší průmyslové praktiky. Společnost Renishaw je také pečlivá z hlediska technické podpory. Její tým rychle reaguje při řešení problémů, což na nás činí mimořádný dojem.

SuperAlloy Industrial Company Ltd (Taiwan)

Více informací

Publikace pro uživatele sond NC4

Certifikáty o shodě produktu najdete v naší knihovně technické podpory.

Přednosti Renishaw

Ve společnosti Renishaw si ceníme vynikající reputace v oblasti poskytování podpory našim zákazníkům prostřednictvím sítě více než 70 vlastních servisních a podpůrných zastoupení na celém světě.

Získejte technickou podporu, školení i odborné rady nebo si v našem dobře zásobeném web shopu kupte náhradní díly a příslušenství.