Přeskočit navigaci

Upínače pro optické systémy

Zvyšte výrobní kapacitu, opakovatelnost a přesnost kontrolního procesu díky upínacím stavebnicím Renishaw pro optické měřicí systémy.

Upínače pro optické systémy

Společnost Renishaw nabízí dva typy upínacích stavebnic pro optické systémy vhodné pro měřicí stroje s optickým nebo multisenzorovým vybavením.

  • Quick load corner (QLC)
  • Interchangeable vision fixture (IVF)

Oba systémy používají upínací desku z plexiskla, která umožňuje prosvícení pro zřetelné zobrazení součásti v optickém systému.

Sady upínacích stavebnic pro optické systémy

Upínací stavebnice Renishaw pro optické systémy lze zakoupit jako předem konfigurované stavebnice nebo po jednotlivých elementech. Typická sada obsahuje systém QLC (Quick Load Corner), jednu upínací desku a rozsáhlou soupravu upínacích stavebnic. Upínací sadu vybírejte podle typu součásti, kterou budete upínat. Společnost Renishaw nabízí dva typy stavebnic:

  • Standardní upínací stavebnice
  • Magnetická upínací stavebnice (obsahuje magnety pro upínání ocelových součástí)

Potřebujete-li více informací, stáhněte si Technická specifikace: Upínací stavebnice pro optické systémy nebo kontaktujte místního prodejce.

Upínací desky

Lze volit ze dvou typů upínacích desek:

  • S otvory: nabízí více možností při sestavování upínacích stavebnic, volný prostor k prosvícení je uprostřed desky.
  • S okny: větší počet oken zajišťuje prosvícení malých součástí.

Upínací elementy

Upínací elementy jsou snadno nastavitelné a zabezpečují pevné přichycení dílce při použití minimální síly, aby nedošlo k poškození nebo deformaci. Široký sortiment dostupných elementů umožňuje sestavit optimální upínací přípravek poskytující maximum světla pro optickou kontrolu.

Souprava Quick load corner (QLC)

Plexisklové upínací desky Renishaw jsou opatřeny zapuštěnými ocelovými kolíky, které přesně dosedají na magnety soupravy Quick load corner. To umožňuje rychlou, snadnou montáž a demontáž desek ze stroje. Na vnitřních okrajích soupravy quick load corner (QLC) jsou zuby, plexisklové desky s M4 nebo M6 závity lze snadno osadit přímo proti nim a upevnit. Dílec se upíná pomocí elementů stavebnice. Jakmile součást upnete, můžete sestavu zadokumentovat a později znovu přesně vytvořit.

Objednání QLC

Systém QLC lze zakoupit jako předem konfigurované stavebnice obsahující upínací desku, soupravu QLC pro daný typ stroje a sadu upínacích elementů. Další základní desky a komponenty pro upnutí většího počtu součástí lze zakoupit samostatně.

Souprava QLC je navržena tak, aby lícovala s levým spodním rohem optického stolku a umístěním jeho montážních otvorů. Montážní otvory jsou připraveny pro většinu známých značek optických systémů, takže je zajištěna správná velikost a lícování. V objednávce uveďte typ stroje a číslo modelu.

Souprava Interchangeable vision fixture (IVF)

Souprava IVF je vhodná pro stroje větší než 450 mm x 450 mm.

Tento upínací přípravek se skládá z rámu a plexisklových základních desek v rozměrech čtvrtiny, poloviny a plné velikosti rámu. Rám je vyrobený z eloxovaného hliníku a je navržen pro daný typ stroje.

Vyměnitelné základní desky mohou být se závitovými otvory M4 nebo M6 (středová vzdálenost 10 mm nebo 12,5 mm), nebo vyrobené na míru. Desky na míru a standardní desky lze přizpůsobit stejnému rámu a dosáhnout tak maximální flexibility.

Každá souprava IVF je navržena pro daný typ stroje pro zajištění správné velikosti a lícování. V objednávce uveďte typ stroje a číslo modelu.

Nenašli jste, co jste hledali?

Zakázkové upínací stavebnice vyvíjí konstrukční tým společnosti Renishaw. Vyplňte formulář zakázkového požadavku nebo nás kontaktujte přes odkaz 'Next steps'.

Dokumenty ke stažení

Galerie upínačů pro optické systémy