Přeskočit navigaci

Vakuové lití plastů

Výroba velmi kvalitních součástí z pryskyřic, nylonu zpevněného skelnými vlákny a výroba modelů pro lití metodou vytavitelného modelu.

Flexibilní technologie

Přístroje Renishaw pro vakuové lití umožňují konstuktérům a vývojářům vytvořit v prototypové fázi vývoje vysoce kvalitní dílce, které mají obdobné vlastnosti jako výsledný dílec ze sériové produkce bez dlouhého čekání a při minimálních nákladech.

Vakuové lití je velmi univerzální technologie výroby součástí z polyuretanových (PU) pryskyřic a litého nylonu. V prototypové a malosériové výrobě nahrazuje technické polymery.

K typickým aplikacím patří spotřební výrobky, skla automobilových světlometů a kryty motorového prostoru, ozdobné díly a části interiéru vozidel, bílé zboží, kryty a pouzdra, výrobky pro vědu a medicínu, pro mnohá další odvětví a obory.

Díky použití technologie vakuového lití společnosti Renishaw je možné rovněž vyrábět velmi kvalitní vytavitelné modely, používané pro lití metodou vytavitelného modelu.

Proces vakuového lití

Nejdříve je nutno vytvořit formu. Typické formy pro polyuretanové odlitky a odlitky z jsou tvarovány ze silikonové pryže na základě originálního modelu.

Model je zpravidla vyroben 3D tiskem z digitálních dat CAD modelu. V případě výroby repliky existujícího dílu lze pro výrobu formy využít tento originální díl. 

Formy umožňují výrobu až 50 dílů (před nutností její opravy nebo výměny za novou). Vakuové lití je tedy vhodné pro výrobu malých sérií.