Přeskočit navigaci

Upínací stavebnice pro optické měřicí stroje

Upínací stavebnice Renishaw pro optické systémy a akrylové základní desky umožňují zadní osvětlení a jasné zobrazení dílce optickými systémy a multisenzorovými stroji.
Upínací stavebnice pro optické systémy Renishaw poskytují opakovatelné a bezpečné upevnění obrobku libovolné velikosti, tvaru nebo typu pro měření optickým systémem. Upnou nejrůznějšími způsoby i ty nejmenší součásti při současném zachování zřetelného zobrazení dílce.Upínací stavebnice pro optické systémy v internetovém obchodě Renishaw
Sestavení upínací stavebnice pro optické systémy QuickLoad™ corner

Upnutí obrobku se zřetelným zobrazením

Hliníková podpěra Ø12 mm × 50 mm se závitem M4
Hliníková podpěra Ø12 mm × 10 mm s kolíkem se závitem M4

Upíná malé a choulostivé obrobky

Společnost Renishaw má širokou nabídku modulárních metrologických upínacích prvků, určených k upnutí i těch nejmenších dílců při zachování maximální viditelnosti a přístupu k sondě, bez zakrytí kritických charakteristik.

Zkrácení času kontroly

Minimalizujte prostoje vyvolané čekáním na upnutí použitím více upínacích desek, které můžete během několika sekund vyměnit ve stroji. Desky lze rychle vkládat i vyjímat pomocí rychloupínacích magnetů.

Zrcadlová plocha nastavitelná ve 45° pro použití s upínacími součástmi se závitem M4
M6 mikrosvěrák se základnou

QuickLoad™ corner (QLC)

Naše akrylové základní desky umožňují zadní prosvětlení součástí s použitím desek s více okny, které zajišťují nerušený pohled na součást. Zrcadla umožňují zobrazit charakteristiky na straně součástí bez nutnosti změny orientace.

Reprodukovatelná ustavení obrobku

Identické upínaní eliminuje vliv nahodilých chyb procesu a je důležité pro zvýšení opakovatelnosti a přesnosti kontroly. Díky alfanumerickému označení základních desek a upínacích komponent lze upnutí obrobku přesně dokumentovat a reprodukovat.

R-CRAV otočný úhlový svěrák

Vytvoření upínací sady pro optické systémy

Pro upnutí součásti v optickém systému je zapotřebí Quickload corner, základní deska a upínací sada. Upínací sadu vybírejte podle typu dílců, které budete upínat, vašeho stroje a aplikace. V závislosti na povaze upínaného obrobku mohou být také zapotřebí další komponenty.

OGP QuickLoad corner
Akrylátová upínací deska s více průhledy se závitovými otvory M4, 11,7 mm × 250 mm × 250 mm

Krok 1: Vyberte QuickLoad corner

Přípravky QuickLoad corner se dodávají v různých tvarech určených pro specifické modely optických systémů. Souprava je navržena tak, aby lícovala s levým spodním rohem optického stolku a umístěním jeho montážních otvorů. Montážní otvory jsou připraveny pro většinu známých značek optických systémů, takže je zajištěna správná velikost a lícování.

Na vnitřních hranách QuickLoad corner jsou zuby, takže dílce lze osadit přímo proti nim a upevnit elementy stavebnice Renishaw se závity M4, M6 nebo 1/ 4 -20 pro rychlou s snadnou kontrolu.

Krok 2: Vyberte základní desku

Akrylové upínací desky Renishaw jsou opatřeny zapuštěnými ocelovými kolíky, které přesně dosedají na magnety soupravy QuickLoad corner. To umožňuje rychlé, přesné a opakovatelné vkládání a vyjímání desek do a ze stroje. Lze volit ze dvou typů upínacích desek:

  • Více otvorů: nabízí více možností při sestavování upínacích stavebnic a současné kontrole více dílců; volný prostor k prosvícení je uprostřed desky.
  • Více oken: větší počet oken zajišťuje prosvícení malých součástí..
Upínací stavebnice pro optické systémy - souprava B se závitem M4
Tlačná upínka M4

Krok 3: Vyberte sadu součástí

Upínací prvky pro optické systémy Renishaw lze zakoupit v předkonfigurovaných soupravách. Soupravu tvoří sada komponent určených k upevnění malých složitých součástí, železných či neželezných.

Upínací prvky se dodávají se závitem M4.

Krok 4: Vyberte další komponenty

Další upínací prvky lze zakoupit samostatně a používat souběžně s předkonfigurovanou sadou komponent. Upínací elementy jsou snadno nastavitelné a zabezpečují pevné přichycení dílce při použití minimální síly, aby nedošlo k poškození nebo deformaci. Široký sortiment elementů přináší mnoho variant při sestavování upínacího přípravku, aby byl zajištěn přístup sondy k měřeným prvkům dílce.

Základní výklad

Technické specifikace upínací stavebnic Renishaw

Potřebné upnutí závisí na metodě měření (zda používáte CMM, Equator™ nebo vizuální systém) a na povaze měřené součásti. Tento dokument obsahuje úvod ke každému typu upínání, návod pro vytvoření upínací sady a technické informace o každém upínacím prvku nebo sadě.