Přeskočit navigaci

Upínací stavebnice pro CMM

Upínací stavebnice společnosti Renishaw pro souřadnicové měřicí stroje (CMM) zvyšují výrobní kapacitu, opakovatelnost a přesnost kontrolního procesu.

Upínací stavebnice pro CMM

Řada upínacích stavebnic Renishaw pro souřadnicové měřicí stroje zahrnuje široký výběr upínacích desek a upínacích elementů se závity M4, M6, M8 nebo 1/ 4-20. Ať kontrolujete součásti pro letecké, kosmické, automobilové, elektronické, průmyslové nebo zdravotnické aplikace, společnost Renishaw je schopna poskytnout komplexní upínací řešení pro jakoukoliv součást bez ohledu na její velikost, tvar nebo materiál.

Upínací sestavy lze sestavit velmi rychle a tím zvýšit výrobní kapacitu a odstranit prodlevy během kontroly. Otvory jsou na upínací desce označeny. Díky tomu lze snadno zdokumentovat souřadnice jednotlivých komponentů a sestavu opakovaně rozebírat a sestavovat. Stejnou sestavu lze rychle a přesně kdykoliv znovu vytvořit, jsou-li stejné upínací elementy využívány pro různé měřicí úlohy. Identické upínaní eliminuje vliv nahodilých chyb procesu a je důležité pro zvýšení opakovatelnosti a přesnosti kontroly.

Renishaw upínací stavebnice pro CMM můžete zakoupit jako stavebnice nebo samostatně po jednotlivých elementech. Součástí každé sady je jedna upínací deska a rozsáhlá souprava upínacích stavebnic. Upínací sadu vybírejte podle typu součásti, kterou budete upínat. Společnost Renishaw nabízí dva typy stavebnic se závity M4, M6, M8 a 1/4-20:

  • Standardní upínací stavebnice
  • Magnetická upínací stavebnice (obsahuje magnety pro upínání ocelových a jiných železných součástí)

Potřebujete-li více informací, stáhněte si Technická specifikace: Upínací stavebnice pro CMM nebo kontaktujte místního prodejce.

Věděli jste, že?

Zakázkové upínací stavebnice vyvíjí konstrukční tým společnosti Renishaw. Ať už potřebujete zvýšit výkon měřením více dílců současně, nebo máte prvky, které jsou pomocí naší modulární nabídky obtížně dostupné, můžeme vám poskytnout zakázkové řešení.

Vyplňte formulář zakázkového požadavku nebo nás kontaktujte přes odkaz 'Next steps'.

Upínací desky

Nabízíme také širokou škálu snímacích systémů pro CMM a doteků.

Dokumenty ke stažení

Galerie upínačů pro CMM

Upínací desky jsou hliníkové odlitky opatřené tvrzeným eloxovaným povlakem NiTuff® odolným proti opotřebení a poškrábání. Jsou dodávány v rozměrech až 1500 mm x 3000 mm 60“ x 120“. Desky lze na stůl stroje připevnit pomocí speciálních upínek Renishaw (dvojice upínek je součástí všech desek až do velikosti 600 mm x 600 mm). Alternativně lze objednat desky s montážními otvory odpovídající žulové desce Vašeho stroje.

Upínací elementy

Upínací elementy jsou snadno nastavitelné a zabezpečují pevné přichycení dílce při použití minimální síly, aby nedošlo k poškození nebo deformaci. Široký sortiment elementů přináší mnoho variant při sestavování upínacího přípravku, aby byl zajištěn přístup sondy k měřeným prvkům dílce.

Nabídka různých sad předkonfigurovaných komponent se dodává v provedení s metrickými i palcovými závity. Upínací prvky lze alternativně zakoupit individuálně. Podívejte se na naši nabídku v našem web shopu nebo kontaktujte vašeho místního obchodního zástupce.

Upínací stavebnice pro CMM