Přeskočit navigaci

Upínací přípravky Renishaw:upínání dílců na souřadnicových měřicích strojích

Společnost Renishaw vyvinula novou řadu upínacích systémů určených pro souřadnicové měřicí stroje, optické měřicí systémy a kontrolní systém Equator™

10.06.13

Sestava upínacího přípravku pro souřadnicový měřicí stroj (CMM)

V souvislosti s akvizicí společnosti R&R Sales LLC v roce 2012 vyvinula společnost Renishaw novou řadu upínacích systémů určených pro souřadnicové měřicí stroje, optické měřicí systémy a kontrolní systém Equator. Upínací stavebnice jsou k dispozici s různými variantami upínacích desek v provedení se závity M4, M6 a M8. Stavebnice lze použít v měřicích úlohách v mnoha odvětvích, např. v leteckém, automobilovém a zdravotnickém průmyslu.

Upínací desky stavebnic Renishaw jsou vyrobeny zlitého hliníku a opatřeny tvrzeným teflonovým povlakem odolným proti opotřebení.Stavebnice jsou k dispozici po jednotlivých dílech nebo v soupravách. Soupravy obsahují kombinaci mechanických a magnetických elementů nebo pouze mechanické prvky.

Dílec upevněný v upínacím systému QLC pro optické systémy

Renishaw nabízí upínací stavebnice také pro optické měřicí stroje a to hned ve dvou velikostech.Pro menší optické stroje je určena souprava QLC (Quick Load Corner), která obsahuje upínací desku z plexiskla a speciální rám navržený pro rychlé a opakovatelné vkládání a vyjímání upínacích desek.Souprava je dodávána s kompletní sadou upínacích elementů.Souprava IVF (Interchangeable Vision Fixture) je vhodná pro větší optické měřicí stroje a umožňuje rychlou výměnu celé upínací konfigurace. Upínací přípravek IVF může obsahovat jednu nebo více plexisklových základních desek. Je možné dodat i soupravu vyrobenou na míru pro danou aplikaci.

Upínací stavebnice pro kontrolní přístroj Equator jsou dodávány se speciální kinematickou upínací deskou, která umožňuje opakovatelné a rychlé vkládání a vyjímání z přístroje Equator. Tyto upínací desky jsou dodávány se závitovými otvory M4 a M6. Vyrobeny jsou zlitého hliníku a opatřeny tvrzeným teflonovým povlakem odolným proti opotřebení.

Upínací stavebnice Renishaw lze zakoupit v soupravách nebo po jednotlivých položkách. Stavebnice představují rychlé a jednoduše použitelné řešení pro každý požadavek na upnutí dílce. Na přání je možné navrhnout a vyrobit také speciální upínače pro specializované nebo zvláštní měřicí úlohy.

Další informace obdržíte u našeho místního zastoupení.

Na všechny obrázky a texty se vztahují autorská práva společnosti Renishaw

Registrace k odběru nových zpráv

Zaregistrujte se k pravidelnému odběru novinek zveřejňovaných společností Renishaw