Přeskočit navigaci

Upínače pro optické systémy

Upínací stavebnice Renishaw pro optické systémy a akrylové základní desky umožňují zadní osvětlení a jasné zobrazení dílce optickými systémy a multisenzorovými stroji.

Upínače pro optické systémy

Společnost Renishaw nabízí dva typy upínacích stavebnic pro optické systémy vhodné pro měřicí stroje s optickým nebo multisenzorovým vybavením.

  • QuickLoad™ corner (QLC)
  • Souprava Interchangeable vision fixture (IVF)

Oba systémy používají upínací desku z plexiskla, která umožňuje prosvícení pro zřetelné zobrazení součásti v optickém systému.

Zvyšte výrobní kapacitu, opakovatelnost a přesnost kontrolního procesu díky upínacím stavebnicím Renishaw pro optické měřicí systémy.

QuickLoad™ corner (QLC)

Plexisklové upínací desky Renishaw jsou opatřeny zapuštěnými ocelovými kolíky, které přesně dosedají na magnety soupravy QuickLoad™ corner. To umožňuje rychlou, snadnou montáž a demontáž desek ze stroje. Na vnitřních okrajích soupravy QuickLoad™ corner (QLC) jsou zuby, takže dílce lze osadit přímo proti nim a upevnit elementy stavebnice Renishaw se závity M4, M6 nebo 1/ 4 -20 pro rychlou s snadnou kontrolu. Jakmile součást upnete, můžete sestavu zadokumentovat a později znovu přesně vytvořit.

Systém QLC lze zakoupit jako předem konfigurované stavebnice obsahující upínací desku, soupravu QLC pro daný typ stroje a sadu upínacích elementů. Souprava QLC je navržena tak, aby lícovala s levým spodním rohem optického stolku a umístěním jeho montážních otvorů. Montážní otvory jsou připraveny pro většinu známých značek optických systémů, takže je zajištěna správná velikost a lícování.

Souprava Interchangeable vision fixture (IVF)

Souprava IVF je vhodná pro stroje větší než 450 mm x 450 mm.

Tento upínací přípravek se skládá z rámu a plexisklových základních desek v rozměrech čtvrtiny, poloviny a plné velikosti rámu. Rám je vyrobený z eloxovaného hliníku a je navržen pro daný typ stroje.

Vyměnitelné základní desky mohou být se závitovými otvory M4, M6 nebo 1/ 4 -20 (středová vzdálenost 10 mm nebo 0,5“), nebo vyrobené na míru. Desky na míru a standardní desky lze přizpůsobit stejnému rámu a dosáhnout tak maximální flexibility.

Každá souprava IVF je navržena pro daný typ stroje pro zajištění správné velikosti a lícování.

Při objednávce QuickLoad corner nebo zaměnitelných upínacích stavebnic pro optické systémy uveďte typ stroje a číslo modelu.

Věděli jste, že?

Zakázkové upínací stavebnice vyvíjí konstrukční tým společnosti Renishaw. Ať už potřebujete zvýšit výkon měřením více dílců současně, nebo máte prvky, které jsou pomocí naší modulární nabídky obtížně dostupné, můžeme vám poskytnout zakázkové řešení pro vaše upínací stavebnice pro optické systémy, včetně QuickLoad™ corners (QLCs) nebo zaměnitelných upínacích stavebnic pro optické systémy.

Vyplňte formulář zakázkového požadavku nebo nás kontaktujte přes odkaz 'Next steps'.

Sady upínacích stavebnic pro optické systémy

Upínací elementy

Upínací elementy jsou snadno nastavitelné a zabezpečují pevné přichycení dílce při použití minimální síly, aby nedošlo k poškození nebo deformaci. Široký sortiment dostupných elementů umožňuje sestavit optimální upínací přípravek poskytující maximum světla pro optickou kontrolu.

Nabídka různých sad předkonfigurovaných komponent se dodává v provedení s metrickými i palcovými závity. Upínací prvky lze alternativně zakoupit individuálně. Podívejte se na naši nabídku v našem web shopu nebo kontaktujte vašeho místního obchodního zástupce.

Upínací stavebnice Renishaw pro optické systémy lze zakoupit jako předem konfigurované stavebnice nebo po jednotlivých elementech. Typická sada obsahuje systém QLC (QuickLoad™ Corner), jednu upínací desku a rozsáhlou soupravu upínacích stavebnic. Upínací sadu vybírejte podle typu součásti, kterou budete upínat. Společnost Renishaw nabízí dva typy stavebnic:

  • Standardní upínací stavebnice
  • Magnetická upínací stavebnice (obsahuje magnety pro upínání ocelových součástí)

Potřebujete-li více informací, stáhněte si Technická specifikace: Upínací stavebnice pro optické systémy nebo kontaktujte místního prodejce.

Upínací desky

Lze volit ze dvou typů upínacích desek:

  • Více otvorů: nabízí více možností při sestavování upínacích stavebnic a současné kontrole více dílců; volný prostor k prosvícení je uprostřed desky.
  • Více oken: větší počet oken zajišťuje prosvícení malých součástí.

Dokumenty ke stažení

Galerie upínačů pro optické systémy