Přeskočit navigaci

Systémy pro manipulaci a přenos dílců

Výborné řešení pro měřicí stroj umístěný ve výrobní lince nebo tam, kde je nutno kontrolovat těžké a obtížně manipulovatelné dílce.

Paletové systémy

Ve výrobních provozech s požadavky na velký objem měřených dílců může manipulační systém výrazně zkrátit celkový čas měření. Manipulační systém může přesně zapolohovat upínací přípravek v pracovním prostoru stroje a usnadnit operátorovi zakládání měřeného dílce do upínače. U měřicích strojů ve výrobě, které jsou osazeny bezpečnostními prvky a zábranami, je manipulační systém neocenitelný.

Společnost Renishaw nabízí několik druhů manipulačních systémů, které lze přizpůsobit libovolné aplikaci:

Manipulační systém s vodicí kolejnicí

Tento manipulační systém je ideální pro vkládání/vyjímání dílců do/z měřicího stroje nebo pro vkládání/vyjímání palet s upínači do/z do/z uzavřeného CMM. Lineární vedení zajišťuje plynulý pohyb horní desky. Vestavěné dorazy s pojistnými kolíky zajišťují desku v krajních pozicích.

Manipulační systém s více paletami

Tyto manipulační systémy s více upínacími paletami jsou navrhovány na míru pro aplikace s nároky na velký objem měření. Palety s upínacími systémy jsou umístěny mimo měřicí stroj v nakládacích stanicích. Po upnutí dílce se paleta vysune ze stanice a je zasunuta do pracovního prostoru měřicího stroje. Jakmile je paleta v pozici, její opakovatelná poloha se zajistí kolíky kinematického mechanismu. Počet upínacích stanic lze navrhnout tak, aby přesně odpovídal požadavkům zákazníka. Základní systém je obsluhován manuálně, avšak dodávají se i automatizované verze pro přesun dílců stisknutím tlačítka.

Manipulační systém s kluznou kolejnicí

Tento manipulační systém je nejjednodušší z našich systémů. Má nejnižší náklady a je vhodný pro přesun upínacích stavebnic do/z měřicího stroje. Lišty lze upevnit přímo na desku CMM nebo na upínací desku. Lišty jsou vyrobeny z materiálu Delrin®. Pro dodatečnou oporu lze doplnit volitelnou ocelovou pomocnou desku. Systém umožňuje zapolohovat upínač do tří opakovatelných pozic.V případě potřeby lze doplnit překlápěcí spony.

Věděli jste, že?

Náš firemní tým konstruktérů je schopen navrhnout dopravní a manipulační systém dílců odpovídající vašim požadavkům. Zeptejte se nás ještě dnes na cenový odhad a kontaktujte nás přes odkaz 'Next steps'.

Galerie manipulačních systémů