Přeskočit navigaci

Společnost Renishaw na veletrhu EMO Hannover 2011

Společnost Renishaw vám na veletrhu EMO 2011 v německém Hannoveru, pořádaném od 19. do 24. září, představí řadu řešení pro řízení procesů, která mohou zlepšit vaši jakost výroby a snížit zmetkovitost.

31. května 2011

Logo veletrhu EMO 2011 Společnost Renishaw vám na veletrhu EMO Hannover 2011, pořádaném od 19. do 24. září, představí řadu řešení pro řízení procesů, která mohou zlepšit vaši jakost výroby a snížit zmetkovitost, počínaje novými technologiemi pro předvýrobní kalibraci stroje a konče povýrobními online a offline měřeními. vystavovat budeme také naše nové výrobní technologie pro rapid prototyping a nejnovější inkrementální a absolutní systémy odměřování polohy.

Equator měří medicínskou komponentu

Měřicí systém Equator™

Pro návštěvníky veletrhu EMO Hannover, kteří hledají dodavatele offline měřicích systémů, je Equator™ zásadně nová alternativa k tradičnímu specializovanému měření a vyplňuje tak mezeru na trhu, které se nikdo předtím nevěnoval.

Jde o patentovanou konstrukci s příznivou pořizovací cenou, která díky své funkčnosti, umožňuje vysokorychlostní porovnávací měření pro kontrolu sériově vyráběných součástí. Byl vyvinut a ověřen v dílnách ve spolupráci s předními průmyslovými společnostmi se širokým rozsahem zaměření a použití.

Systém Equator byl koncipován a vyvíjen v úzké spolupráci s uživateli v automobilovém a leteckém průymslu a v medicíně. Výsledkem je rychlý, lehký a snadno opakovatelně použitelný měřicí systém. Obsluha přístroje je velice jednoduchá, lze říci, že jej lze provozovat pomocí jediného tlačítka. Equator může v průběhu směny měřit rozdílné výrobky bez jakéhokoliv přeseřizování. Příprava pro měření jiného typu součásti trvá pouze několik sekund.

Selektivní laserové tavicí zařízení AM250AM250 - stroj pro selective laser melting technologii

Akvizice společnost Renishaw do firmy MTT Technologies Ltd. se na veletrhu EMO v Hannoveru představí zcela novým výrobním zařízením pro SLM technologie. Představíme nový stroj AM250 pro malosériovou výrobu dílů laserovým tavením kovových prášků. Přesné metalické díly je díky tomuto zařízení možné vyrábět přímo z CAD modelu bez nutnosti třískového obrábění. Při výrobě součástí se postupně laserem v ochranné atmosféře natavují velmi tenké vrstvy práškového kovu o tloušťce 20–100 mikronů) .

Bezdrátový systém QC20-W ballbar

Návštěvníci veletrhu EMO 2011 zjistí, že kromě vymožeností bezdrátového ovládání je systém QC20-W ballbar s lineárním snímačem prvním kalibraèním nástrojem, který umožòuje testování ve tøech navzájem kolmých rovinách pomocí jediného referenèního bodu. Instalace jedinečného hardwaru urychluje testování a přináší schopnost provádět měření volumetrické přesnosti stroje.

Rychlá, automatická kontrola přesnosti víceosých obráběcích strojů

AxiSet™ Check-Up rozšiřuje sortiment kalibračních systémů renishaw pro testování přesnosti obráběcích strojů o rychlé a levné řešení pro kontrolu vyrovnání a polohování rotačních os.  Během pouhých několika minut mohou uživatelé pětiosých obráběcích center a víceosých soustružnicko-obráběcích strojů zjistit stav vyrovnání a geometrie stroje. Případné zjištěné chyby mohou být příčinou prodloužení dob seřizování a výroby neshodných součástí.

Pohyb pětiosé sondy PH20 Pětiosá sonda PH20 pro souřadnicové měřicí stroje (CMM)

Chcete zvýšit rychlost měření na vašich souřadnicových měřicích strojích? Na veletrhu EMO 2011 můžete vidět ukázku činnosti pětiosého spínacího dotekového systému PH20. Rychlé a plynulé polohování hlavice do jakékoliv polohy a jedinečná funkce „snímání pohybem hlavy“ umožňuje zvýšit výkon Vašeho souřadnicového měřicího stroje až na trojnásobek. Hlavice PH20 snímá body při souvislém pohybu hlavice ve obou osách. Díky tomu je minimalizován pohyb souřadnicového měřicího stroje a tím jsou znatelně omezeny i související dynamické chyby, které vznikají při vyšších rychlostech měření. Velkou výhodou nové hlavice je velmi zjednodušená kalibrace měřicího systému. Jedinečná funkce tzv. „vypočtená kalibrace“ určí orientaci hlavice a polohu sondy během jedné operace. Proto není nutno kalibrovat jednotlivě každou pozici měření.

Modernizace a software souøadnicových mìøicích strojù

Renishaw je aktivní v oblasti modernizací starších souřadnicových měřicích strojů. Na veletrhu se můžete dozvědět podrobnosti o možnostech, jak váš stávající měřicí stroj přezbrojit do stavu, kdy bude nabízet mnohem větší měřicí výkon. Včetně nejmodernějšího pětiosého ultra vysokorychlostního snímání REVO®. Komplexní program modernizací je k dispozici pro měřicí stroje všech značek. Služba Renishaw Retrofit™ vám umožňuje zvýšit výkon vašeho souřadnicového měřicího stroje.  Navíc umožňuje zvýšit automatizaci měření, shromáždit více referenčních bodů pro měření složitých tvarů, a využít open-source software a budoucí měřicí systémy.

Software pro měření na obráběcích strojích - nyní i pro 5 osé stroje

Pro návštěvníky veletrhu EMO 2011, kteří uvažují o kontrole součástí přímo na obráběcích strojích je k dispozici nový software OMV Pro. Software podporuje víceosé obráběcí stroje a obsahuje více pokročilých možností z měřicích strojů včetně vyhodnocování tolerancí tvaru a polohy. Nová verze podporuje také práci s více souřadnými systémy v jediném part programu. Software obsahuje funkci simulace a intuitivní grafické rozhraní. Přehledný formát protokolů o měření usnadňuje použití software přímo v dílenském prostředí. Průvodce pro vyhodnocení tolerancí tvaru a polohy, který je součástí nové verze OMV Pro, pomáhá uživatelům vytvářet standardizované protokoly o měření s využití běžně užívaných mezinárodních symbolů. Operátor stroje pak může snadno porovnat výsledky měření s rozměry uvedenými na výkrese součásti.

Absolutní optický snímač RESOLUTE™ Absolutní optický snímač polohy a inkrementální snímač polohy s rozlišením 1 nm

Společnost Renishaw je světovou jedničkou v oboru snímačů polohy a na veletrhu EMO v Hannoveru představí své nejnovější výrobky, včetně prvního absolutního snímače RESOLUTE™, který se vyznačuje 27bitovým rozlišením při 36 000 ot./min. Systém nabízí vynikající odolnost proti nečistotám, ale přitom také na trhu bezkonkurenční rozlišení 1 nm (nanometr) při rychlosti až 100 m/s, a to pro aplikace lineární i rotační.

Řada inkrementálních optických snímačů TONiC™ společnosti Renishaw poskytuje vysokou přesnost kombinovanou s robustní odolností. Kompaktní čtecí hlava 35 mm x 13,5 mm x 10 mm (D x Š x V) má moderní optickou konstrukci a díky inovativní elektronice ji můžete použít prakticky kdekoli. Novými přírůstky v řadě lineárních a rotačních snímačů TONiC jsou snímače s rozlišením 1 nm a 2 nm, duální výstup signálu a kompatibilita s kombinovaným rozhraním DSi.

Společnost Renishaw představuje další nové produkty pro veletrh EMO v Hannoveru 2011

Materiály ke stažení

Na všechny obrázky a texty se vztahuje autorské právo společnosti Renishaw

Nové zprávy

Zaregistrujte se k pravidelnému odběru nových zpráv vydávaných společností Renishaw