Přeskočit navigaci

Společnost Renishaw na veletrhu EMO 2013

Společnost Renishaw na veletrhu EMO Hannover 2013, pořádaném od 16. do 21. září (hala 6, stánek B38) v německém Hannoveru, představí řadu řešení pro řízení procesů, která mohou zlepšit jakost výroby a snížit zmetkovitost.
Logo veletrhu EMO 2013

Společnost Renishaw na veletrhu EMO Hannover 2013 v německém Hannoveru, pořádaném od 16. do 21. září (hala 6, stánek B38), představí řadu řešení pro řízení procesů ve strojírenské výrobě. Počínaje novými technologiemi pro kalibraci strojů až po online a offline měření po skončení obrábění, všechna řešení jsou zaměřena na zvyšování jakosti výroby a snižování zmetkovitosti.

Ke hlavním novinkám patří zcela nový systém vysokorychlostní skenovací obrobkové sondy pro CNC obráběcí stroje, celá řada softwarových produktů pro měření lopatek v leteckém průmyslu, nová řada upínacích stavebnic pro metrologické aplikace a laserový odměřovwcí systém pro velmi dlouhé osy. Na veletrhu bude rovněž představen nový software pro kontrolní přístroj Equator, budou vystaveny stroje pro technologii additive manufacturing  a také nové typy odměřovacích systémů pro snímání polohy.

Systém vysokorychlostní skenovací obrobkové sondy SPRINT™

Sonda OSP60 SPRINT™Unikátní systém vysokorychlostní skenovací obrobkové sondy společnosti Renishaw otevírá zcela nové možnosti v řízení procesů obrábění na CNC obráběcích strojích. Systém SPRINT představuje zcela novou generaci technologie skenování přímo na stroji. Umožňuje rychlé a velmi přesné snímání dat o tvaru a profilu prizmatických, ale i složitých 3D komponent a přináší nové možnosti při řízení procesu.

Výrobcům turbínových lopatek přináší systém SPRINT nové možnosti v oblasti renovací lopatek. Sprint proces oprav a renovací lopatek velmi usnadňuje a zpřesňuje. Uživatelům multifunkčních obráběcích center nabízí systém SPRINT úplně nové možnosti řízení procesů. Jedním z nich je nový cyklus velmi přesného měření velkých průměrů.

Kromě toho poskytuje systém SPRINT funkci rychlé kontroly stavu lineárních a rotačních os CNC obráběcího stroje. Pravidelná každodenní kontrola stavu stroje je nyní možná téměř bez zásahu pracovníků obsluhy stroje.

Sada velmi výkonných nástrojů pro měření a analýzu lopatek

CAD vykreslení lopatkového kola pomocí REVO

Na veletrhu EMO v Hannoveru předvede společnost Renishaw sortiment velmi výkonných hardwarových a softwarových produktů pro souřadnicové měřicí stroje, navržených speciálně pro podporu měření a výroby lopatek v leteckém průmyslu. Všechny produkty jsou součástí 5osého systému měření REVO®, který získal řadu ocenění. Systém nyní obsahuje software APEXBlade pro skenování lopatek v režimu Sweep-scan, doplněk software MODUS pro analýzu řezů profilu lopatky a software SurfitBlade pro podporu reverzního opracování kompletního profilu lopatky.

Laserový odměřovací systém HS20

HS20 s optickými prvkyNa veletrhu EMO 2013 bude představen HS20, zmodernizovaný nástupce osvědčeného laserového systému HS10 pro odměřování polohy dlouhých os. Díky dosahu až 60 m je tento systém používán v řadě aplikací na velkých obráběcích strojích v leteckém a kosmickém průmyslu. HS20 nahrazuje stávající produkt HS10. Připojovací rozměry byly z důvodu vzájemné zaměnitelnosti zachovány shodné s předcházejícím provedením. Vnitřní provedení bylo zcela přepracováno s využitím mnoha moderních řešení osvědčených v současném laserovém interferometru Renishaw XL-80. Elektronická výbava včetně desek plošných spojů (vyráběných ve vlastním závodě Renishaw) využívá nejnovější technologie povrchové montáže a poskytuje ještě větší odolnost a spolehlivost.

Nové trendy v kontrole přesnosti rotačních os

Měření přesnosti polohování rotačních os XR20-W off axis (mimo osu)

Návštěvníky veletrhu EMO Hannover 2013, kteří používají pětiosé obráběcí stroje, bude jistě zajímat nové řešení společnosti Renishaw pro kontrolu vyrovnání a polohování rotačních os obráběcího stroje. Kalibrační přípravek XR20-W byl nyní doplněn o nový software pro měření rotačních os mimo střed otáčení. Nový software umožňuje použít kalibrační přístroj XR20-W u ještě více typů a konfugurací pětiosých obráběcích strojů, i tam, kde nelze přístroj namontovat do osy otáčení.

Nový software pro kontrolní systém Equator

Software pro kontrolu procesu

Návštěvníci veletrhu EMO Hannover si prohlédnou nový software pro dílenský kontrolní přístroj Equator, který nyní umožňuje monitorování procesu. Uživatelé přístroje Equator tak dostávají k dispozici nový nástroj pro kontrolu a monitorování procesů. Nový software zobrazuje okamžité výsledky měření kontrolovaných prvků v přehledném sloupcovém grafu. Zobrazeny jsou rovněž hodnoty z předcházejících měření, takže lze sledovat vývoj procesu. Nová funkce umožňuje uživateli definovat kritéria pro re-kalibraci systému. Překalibrování systému lze teď řídit na základě dosažení teplotního limitu, po dosažení zvoleného počtu součástí nebo uplynutí zvoleného času od poslední kalibrace.

Společnost Renishaw získává zkušeného partnera v oboru additive manufacturing

(zleva doprava) Marc Dimter a Ralph Mayer, LBC, a Rainer Lotz, Renishaw GmbH

Společnost Renishaw podíl v německé společnosti LBC Laser Bearbeitungs Center GmbH, průkopníka v oboru additive manufacturing a ve výrobě forem. Díky tomuto partnerství může nyní společnost Renishaw, přední výrobce zařízení pro addtive manufacturing poskytovat svým zákazníkům a další služby včetně konstrukce, simulace a zakázkové výroby laserem sintrovaných kovových dílců.

Absolutní optický snímač kompatibilní se Siemens DRIVE-CLiQ

Sestava RESOLUTE

Siemens DRIVE-CLiQ je inovativní komunikační interface pro spojení pohonů SINUMERIK a SINAMICS se snímači a přímými odměřovacími systémy. Díky novému provedení absolutního optického snímače RESOLUTE kompatibilního s DRIVE-CLiQ mohou výrobci strojů využít výhod obou systémů a integrovat výkonnost a spolehlivost snímače RESOLUTE do svých strojů. Snímač RESOLUTE dokáže určit polohu osy ihned po zapnutí. Je určen zejména pro vřetena soustruhů a momentové motory, které vyžadují maximální přesnost a kvalitu řízení pohybu.

Veškeré podrobnosti o sortimentu produktů Renishaw najdete na www.renishaw.cz.

Materiály ke stažení

Na všechny obrázky a texty se vztahují autorská práva společnosti Renishaw

Registrace k odběru nových zpráv

Zaregistrujte se k pravidelnému odběru novinek zveřejňovaných společností Renishaw