Přeskočit navigaci

Software pro analýzu dat získaných pomocí laserového interferometru přináší nové funkce i nové možnosti uživatelského nastavení

Zavedením softwaru XCal-View, což je nový softwarový balík pro analýzu dat nasnímaných pomocí velmi úspěšných laserových kalibračních systémů XL-80, ML10 a kalibrátoru rotačních os XR20-W, byla podstatně obohacena  nabídka společnosti Renishaw pro laserovou kalibraci.

Září 2013

Zavedením softwaru XCal-View, což je nový softwarový balík pro analýzu dat nasnímaných pomocí velmi úspěšných laserových kalibračních systémů XL-80, ML10 a kalibrátoru rotačních os XR20-W, byla podstatně obohacena  nabídka společnosti Renishaw pro laserovou kalibraci.

XCal-View compare - allows overlay of data sets from different tests

Nový software poskytuje uživatelům podstatně větší možnosti v analýze dat, než tomu bylo kdykoliv předtím. Nový softwarový balík obsahuje celou řadu nových funkcí pro jednoduché zpracování dat, pružný způsob jejich porovnávání, zobrazování, formátování a prohlížení.

XCal-View zabezpečuje analýzu běžně používaných způsobů měření při kalibraci CNC obráběcích strojů. Dostupná je analýza  lineárního a úhlového měření, měření rotací, přímosti, kolmosti a rovnoběžnosti. Podporovány jsou datové soubory nasnímané pomocí softwarových balíků LaserXL, RotaryXL a Laser10 společnosti Renishaw. Postaráno je tak o uživatele všech generací laserových intereferometrů společnosti Renishaw.

Nové funkce

Některé nové funkce dostupné pomocí XCal-View:

  • Rozsáhle přepracované grafické uživatelské rozhraní (GUI) s důrazem na jednoduchost použití bez obětování výkonu nebo kvality analýzy.
  • Nové normy pro analýzu, tj. analýza dle ISO230-2(2006) (a rovnocenné normy JIS B a GB/T).
  • Porovnání datových sad – nové porovnávací funkce umožňují uživatelům porovnat dvě sady dat včetně možnosti jejich grafického překrytí. Tato funkce je cenná zejména při sledování účinnosti kompenzace chyb.
  • Zero Point Shifting – nová vynikající funkce, která uživateli umožňuje posunout data, takže zobrazená a použítá nulová poloha (0) se může lišit od polohy nastavené v době snímání dat. Tato funkce je užitečná zejména pro uživatele kteří kompenzují chyby rotačních os.
  • Vytváření protokolů, jejich sdílení a exportování – nový tisk do PDF, vytváření protokolů v PDF a funkce „kopírování“ podstatně usnadňují , v porovnání s předchozím stavem, sdílení dat.
  • Obecná kompenzace chyb – kompenzace je podstatně vylepšená, účinnější a jednodušší při použití.
XCal-View error compensation - showing measured data and overlay of expected compensated performance

Všechny tyto nové a zdokonalené funkce obsažené v softwaru Xcal-View zaručují jeho uživatelům větší spokojenost při práci, produktivitu při analýze a umožňují vysoký stupeň uživatelského přizpůsobení. Zmíněné funkce tohoto produktu přispívají ke zvýšení hodnoty laserových kalibračních systémů Renishaw pro všechny jejich uživatele.

Důležité je, že XCal-View je první částí plánované sady nových programů pro snímání dat, jejich analýzu a kompenzaci chyb. První uživatelé tedy budou těžit nejen z budoucích modernizací softwaru XCal-View, ale také z těsné integrace tohoto produktu s novými doplňkovými moduly.

Více informací o produktech Renishaw pro kalibraci a sledování přesnosti zařízení najdete na www.renishaw.cz/calibration

Materiály ke stažení

Na všechny obrázky a texty se vztahují autorská práva společnosti Renishaw

Registrace k odběru nových zpráv

Zaregistrujte se k pravidelnému odběru novinek zveřejňovaných společností Renishaw