Přeskočit navigaci

Skenování na stroji zlepšuje produktivitu a zvyšuje výkon procesu

čtvrtek úterý 11. června 2019

Renishaw, přední světová společnost v oboru strojírenských technologií, uvede na veletrhu EMO Hannover 2019 svá nejnovější skenovací řešení pro obráběcí stroje. Skenování na stroji bude jedním z mnoha řešení řízení procesů inteligentní továrny představených společností Renishaw. Tato řešení prokazatelně pomáhají výrobcům v mnoha odvětvích měnit své výrobní schopnosti.

Kratší doby cyklů, zvýšení produktivity a odstranění zmetků – to jsou trvalé motivační prvky pro výrobce z mnoha průmyslových odvětví. I když je spínací dotekové měření na stroji široce přijímaným řešením, které tyto problémy dokáže vyřešit, jeho použití je často omezené v aplikacích, kde jsou klíčovými požadavky minimalizace doby cyklu a maximalizace hustoty dat.

Řešení pro skenování na stroji, jako je sonda OSP60 s technologií SPRINT™ od společnosti Renishaw, dokážou tato omezení vyřešit. Díky nim je tak měření možné i v aplikacích, kde jej dříve nebylo možné použít. Na rozdíl od jiných systémů skenování na stroji, které poskytují data pouze v 1D, patentovaná technologie 3D snímače v sondě OSP60 dokáže poskytnout 1000 3D (poloha X, Y, Z) datových bodů za sekundu. To umožňuje zjištění skutečného tvaru a detekci vad nebývalou rychlostí posuvu.

Sonda OSP60 v kombinaci s řadou výkonných softwarových nástrojů od společnosti Renishaw poskytuje „modelování skutečného povrchu“, které lze použít v různých aplikacích a následných operacích pro dramatické zdokonalení výrobního procesu. Mezi použití, která využívají vysokou hustotu dat získaných systémem 3D skenování, patří kontrola stavu stroje před obráběním, ustavování obrobků a měření prvků, sledování stavu povrchu u rovných těsnicích ploch, měření 3D povrchů pro obrábění složitých obrobků, jako jsou lopatky, a adaptivní obrábění obrobků, jako jsou odlitky různorodých tvarů.

Výrobci obráběcích strojů a jejich koncoví uživatelé stále více využívají skenování na stroji v různých odvětvích, aby tak mohli využívat dokonalejší nabízené možnosti, posílit své výrobní procesy a získat konkurenční výhodu.

Chcete-li získat další informace o výhodách skenování na stroji, navštivte stánek společnosti Renishaw na veletrhu EMO Hannover 2019 (16. – 21. září, hala 6, stánek D48).

Dokumenty ke stažení

Chcete-li získat více obrázků, videí nebo informací o společnosti Renishaw a jejích produktech, navštivte náš mediahub.