Přeskočit navigaci

Rozšíření možností laseru XL-80 o provádění diagonálních testů

srpna 2015

Společnost Renishaw na veletrhu EMO 2015 představí nové řešení pro lineární diagonální měření přesnosti strojů. Laserové diagonální testy lze použít k měření diagonálního polohování a reverzačních chyb podle norem B5.54 a ISO 230-6. Normy ISO 230-6 stanovují, že zkoušky diagonální přesnosti polohování umožňují odhad volumetrické přesnosti obráběcího stroje. Tato nová souprava se snadno a rychle seřizuje, jednoduše se vyrovnává a umožňuje rychlou analýzu naměřených dat podle mezinárodních norem.

Souprava pro lineární diagonální měření od společnosti Renishaw nabízí vše, co je potřeba k provádění laserových diagonálních testů laserovým interferometrickým systémem XL-80. Souprava je určena pro rychlé a snadné ustavení díky účelově navrženému upínacímu prvku, který je magneticky upevněn k loži stroje a nese systém XL-80 a optické příslušenství. Sestava usměrňovače paprsku a otočného zrcadla (obojí na upínací desce) pak poskytuje velice pohodlný způsob vyrovnání laserového paprsku s diagonálami stroje.

Klíčovou výhodou této nové soupravy je rychlost ustavení celé optické sestavy včetně laseru pro měření jedné diagonály a po dokončení měření snadné přemístění celé sestavy pro měření v další diagonále.

Společnost Renishaw dodává spolu s hardwarovým systémem i software pro snadné provádění laserových diagonálních testů. XCal-View umožňuje pohodlnou analýzu dat pro laserové diagonální testy podle norem ISO 230-6 a B5.54. Tato aplikace může přebírat data z laserových diagonálních testů a vytvořit zprávu, která ukáže klíčové odchylky i s grafickým zobrazením výsledků.

Další informace o kalibračních produktech Renishaw naleznete na www.renishaw.cz/calibration.

Dokumenty ke stažení

Chcete-li získat více obrazů, videí nebo informací o společnosti Renishaw a jejích produktech, navštivte náš mediahub.