Přeskočit navigaci

Renishaw přichází s vylepšeným snímacím systém pro CNC brusky

pondělí 5. února 2018

Renishaw, přední společnost v oblasti inženýrských technologií, uvede na veletrhu GrindTec 2018 v Německu (14. až 17. března, hala 8, stánek 8101) novou generaci svého tenzometrického snímacího systému MP250 pro brusky.

Vylepšená verze, která vychází z velmi účinné a prověřené konstrukce původní sondy MP250, se vyznačuje zdokonalenými možnostmi konfigurace. To uživatelům umožňuje výběr z velmi odolných provozních režimů nebo provozních režimů s nízkým zpožděním – podle požadavků dané aplikace.

Systém se skládá z modernizované tenzometrické sondy MP250 a nového rozhraní HSI-C a poskytuje vysokorychlostní, vysoce přesné spínací dotykové řešení pro určení geometrie součásti.

Systém je vybaven technologií RENGAGE™ a nabízí bezkonkurenční 3D přesnost a opakovatelnost – umožňuje tak spolehlivé měření přímo na stroji. Velmi nízká spínací síla sondy pomáhá eliminovat poškození povrchu a tvaru a díky tomu se ideálně hodí pro kontrolu křehkých obrobků. Sonda je určena pro náročná prostředí a díky malému tvarovému faktoru a odolné konstrukci je ideální pro aplikace broušení nástrojů.

Konfigurace zaměřené na použití

Vylepšení snímacího systému MP250 přináší zlepšení výkonu tím, že systém uživatelům poskytuje flexibilitu ovládání sondy v jenom ze tří dostupných režimů: konfiguraci velmi odolné vibracím; konfiguraci s nízkým zpožděním – pokud se vyžaduje rychlá odezva sondy; výchozí konfiguraci – pro obecné použití.

Pomocí M-kódu mohou uživatelé dočasně nastavit sondu na konfiguraci velmi odolnou vibracím – obzvláště užitečné při pohybu v pracovním prostoru stroje rychloposuvem s dlouhými nebo těžkými doteky – před návratem zpět do konfigurace s nízkým zpožděním poskytujícím pozoruhodně přesné měření součástí pomocí malých vzdáleností nájezdu (nebo do výchozí konfigurace pro obecné použití).

Kratší čas instalace

Nové rozhraní stroje HSI-C umožňuje také uživatelskou konfiguraci modernizovaného systému MP250. Toto rozhraní HSI-C se vyznačuje vlastní elektronikou, pouzdrem a snadno se instaluje na DIN lištu ve skříni stroje – vyžaduje minimální čas instalace a námahu.

Dokumenty ke stažení

Chcete-li získat více obrazů, videí nebo informací o společnosti Renishaw a jejích produktech, navštivte náš mediahub.