Přeskočit navigaci

Renishaw představuje nový metrologický software MODUS 2™

11. srpna 2015

Společnost Renishaw s potěšením oznamuje uvedení metrologického software MODUS 2, který posouvá jednoduchost a efektivnost programování a provozu CMM na novou úroveň.

MODUS 2 byl navržen s cílem zjednodušit programování a obsluhu souřadnicových měřicích strojů (CMM). MODUS 2 vychází z osvědčeného software MODUS a podporuje všechny technologie Renishaw pro tříosé i pětiosé měření. Inovativní uživatelské rozhraní umožňuje i novým uživatelům naučit se pracovat v prostředí MODUS 2 snadno a rychle. MODUS 2 významně zrychluje programování měřicích úloh a zvyšuje tak produktivitu práce. MODUS 2 podporuje práci s CAD modely, ale umožňuje programovat i bez nich.

Praxe uživatele bude stejná jak v případě, kdy je software "živě" připojen k CMM, tak i tehdy, když pracuje offline v prostředí plné simulace, kdy plné řízení rychlosti umožňuje vývoj a vizualizaci měřicích postupů.

Ovládání software MODUS bylo kompletně přepracováno a MODUS 2 obsahuje řadu vynikajících nových funkcí - technologie „Off-Surface motion“, inteligentní měřicí strategie, automatický reporting nebo interaktivní virtuální prostředí CMM. Od jednoduchých ručních operací až po složité měření součástí ve víceosých systémech - MODUS 2 se automaticky přizpůsobí a nabídne pouze ty funkce, které se týkají aktuální měřicí úlohy.

Strategie měření je určována podle geometrie dílce inteligentním výběrem dat z CAD modelu. Hlavní prioritou však zůstává konzistence měřicích metod napříč celou organizací. MODUS 2 umožňuje uživatelům spolupracovat na určování vlastností a parametrů sběru dat.

Nový metrologický software MODUS 2 od společnosti Renishaw si návštěvníci budou moci prohlédnout na veletrhu EMO 2015 od 5. do 10. října 2015 v hale 5 ve stánku D15.

Další informace najdete na stránce www.renishaw.cz/cmm.

O společnosti Renishaw

Renishaw je jednou z předních světových společností v oboru strojírenských a vědeckých technologií, se zkušenostmi v oblasti měření a zdravotnictví. Společnost dodává výrobky a služby pro mnoho různých aplikací, od výroby proudových motorů a větrných turbín, až po stomatologii a neurochirurgii. Je také vedoucí světovou společností v oblasti aditivní výroby (známé také jako 3D tisk); ve Velké Británii je jedinou firmou vyrábějící průmyslová zařízení pro 3D tisk součástí z práškových kovů.

Renishaw Group má v současné době více než 70 zastoupení ve 33 zemích, kde pracuje přes 4000 zaměstnanců, z nichž 2 600 je zaměstnáno ve Velké Británii. Většina výzkumu, vývoje a výroby probíhá ve Velké Británii. Ve fiskálním roce končícím v červnu 2015 dosáhly prodeje společnosti Renishaw hodnoty 494,7 milionu GBP, z čehož 95% tvořil export. Největšími trhy společnosti jsou Čína, USA, Jižní Korea, Německo a Japonsko.

Dokumenty ke stažení

Chcete-li získat více obrazů, videí nebo informací o společnosti Renishaw a jejích produktech, navštivte náš mediahub.