Přeskočit navigaci

Renishaw na veletrhu EMO 2015 představuje novou verzi multisenzorového systému REVO® pro pětiosé měření

1. října 2015

Společnost Renishaw s potěšením oznamuje uvedení systému REVO-2, nové zdokonalené verze revoluční multisenzorové hlavice pro pětiosé měření k použití na souřadnicových měřicích strojích (CMM). Systém REVO-2 a nový řídicí systém UCC S5 pro souřadnicové měřicí stroje, vychází z úspěšného předchozího modelu REVO. Nová verze byla významně zdokonalena v oblasti napájení a komunikace a umožňuje připojení nejmodernějších snímačů REVO, jako je optická měřicí sonda RVP. Hlavice získala také zvětšený rozsah pohybu v záporném směru osy A, což zlepšuje přístup k obrobku a usnadňuje přípravu konfigurací doteků.

Systém REVO-2 obsahuje snímač polohy ATOM™, vlastní výrobek společnosti Renishaw, který jedinečně kombinuje miniaturizaci s robustností a mimořádným výkonem měření. ATOM je nejmenší čtecí hlava s filtrační optikou na světě. Rychlost indikace dosahuje až 20 m/s (29 000 ot./min. na 17mm disku) a rozlišení až 1 nm (0,004 úhlové vteřiny na 108mm disku). K dispozici je široká řada lineárních a rotačních (úhlových) stupnic v provedení z nerezové oceli nebo skla.

REVO-2 je jediný snímací systém pro CMM, který dokáže při měření řídit současně pohyb tří os stroje a dvou os hlavice. Pro měření využívá sortiment 2D a 3D dotykových sond, sondu pro měření drsnosti povrchu a nově také bezdotykové optické sondy. Nové provedení hlavice obsahuje sofistikované laserové měření a propracovanou technologii přenosu elektrického signálu. Obě pokročilé technologie umožňují přesné měření obrobku při extrémně vysokých rychlostech získávání dat. Pětiosý měřicí systém eliminuje značnou část nechtěných dynamických chyb vznikajících při rychlých pohybech struktury stroje tím, že většinu měřicích pohybů provádí měřicí hlavice. Hlavice je mnohem lehčí a dynamičtější než souřadnicový měřicí stroj a dokáže rychle reagovat na změny tvaru obrobku, aniž by docházelo ke vzniku škodlivých dynamických chyb. Multisenzorový systém REVO-2 je řízen stejnou interface jednotkou kompatibilní s protokolem I++ DME jako původní systém REVO.

Převratná technologie pětiosého měření systému REVO, která přináší do kontroly obrobků na souřadnicových měřicích strojích mnoho výhod, byla oceněna několika prestižními oceněními.

Návštěvníci se budou moci s novým systémem REVO-2 seznámit na veletrhu EMO 2015 v italském Miláně od 5. do 10. října 2015 v hale 5 ve stánku D15.

Další informace najdete na stránce www.renishaw.cz/cmm.

O společnosti Renishaw

Renishaw je jednou z předních světových společností v oboru strojírenských a vědeckých technologií, se zkušenostmi v oblasti měření a zdravotnictví. Společnost dodává výrobky a služby pro mnoho různých aplikací, od výroby proudových motorů a větrných turbín, až po stomatologii a neurochirurgii. Je také vedoucí světovou společností v oblasti aditivní výroby (známé také jako 3D tisk); ve Velké Británii je jedinou firmou vyrábějící průmyslová zařízení pro 3D tisk součástí z práškových kovů.

Renishaw Group má v současné době více než 70 zastoupení ve 33 zemích, kde pracuje přes 4000 zaměstnanců, z nichž 2 600 je zaměstnáno ve Velké Británii. Většina výzkumu, vývoje a výroby probíhá ve Velké Británii. Ve fiskálním roce končícím v červnu 2015 dosáhly prodeje společnosti Renishaw hodnoty 494,7 milionu GBP, z čehož 95% tvořil export. Největšími trhy společnosti jsou Čína, USA, Jižní Korea, Německo a Japonsko.

Dokumenty ke stažení

Chcete-li získat více obrazů, videí nebo informací o společnosti Renishaw a jejích produktech, navštivte náš mediahub.