Přeskočit navigaci

První tenzometrická inspekční sonda pro brousicí stroje na světě

První tenzometrická měřicí sonda na světě pro brousicí stroje, využívající patentovanou technologii Rengage™ společnosti Renishaw.

Renishaw MP250 je ultra kompaktní doteková sonda pro brusky, která nastavuje nové standardy v přesném měření 3D součástí. MP250 poskytuje všechny výhody standardních sond – snížení času nastavení, snížení počtu zmetků a zlepšení kontroly procesu. Navíc nabízí řádově vyšší přesnost potřebnou právě na brousících strojích. Díky robustní konstrukci a ověřené stabilní elektronice je dotyková sonda MP250 vhodná k použití v nejdrsnějším prostředí, které na obráběcích strojích může být - na bruskách.

MP250 Front View Sonda MP250 využívá patentovanou technologii tenzometrů RENGAGE™. Díky této technologiidosahuje MP250 daleko vyšší přesnosti, než standardní mechanické sondy. To umožňuje použití v aplikacích, které vyžadují vysokou přesnost měření. Příkladem může být měření tvarových ploch ozubení převodovek nebo měření břitů řezných nástrojů. Vysoký měřicí výkon je dosahován i při použití velmi dlouhých doteků.

Technologie RENGAGE™ kombinuje patentovaný snímací mechanismus a pokročilou elektroniku. Díky tomu vykazuje MP250 kruhovou spínací charakteristiku, to znamená stejné vlastnosti měření ve všech směrech. Výsledkem je výrazně nižší deformace doteku a také nižší odchylka přejezdu pozice (pre-travel variation - PTV). Uživatel tak s MP250 získává vyšší opakovatelnou přesnost měření ve všech směrech a zkrácení časů kalibrace sondy.

MP250 vertikální Dotyková sonda MP250 je vzhledem k miniaturním rozměrům - vnější průměr d=25mm, délka L=40mm, je ideální pro použití na bruskách s omezenou velikostí pracovního prostoru. Konstrukce sondy předpokládá použití v drsném prostředí brousicích strojů. Těleso sondy je utěsněno s použitím materiálů odolných vůči chladicí emulzi obsahující abrazívní částice a vůči zvýšeným teplotám. MP250 komunikuje s řídícm systémem stroje po kabelu prostřednictvím nového interface HSI. Interface HSI je kompatibilní i s dalšími inspekčními sondami Renishaw, například Renishaw LP2.

Přesto, že jsou v konstrukci sondy použity pokročilých technologie včetně tenzometrů, není nijak snížena celková odolnost sondy. Technologie RENGAGE™ byla ověřena v sondách MP700 a OMP400 instalovaných na tisících obráběcích strojích po celém světě. Odolnost sondy MP250 proti poškození nárazem je srovnatelná s jinými sondami na trhu. Kromě toho je MP250 díky použití digitálních filtrů odolná i vůči falešným signálům, které mohou vznikat kvůli vibracím stroje.

 

Celý článek

  • Tiskové zprávy:  MP250 - první tenzometrická sonda pro brousicí stroje na světě Tiskové zprávy: MP250 - první tenzometrická sonda pro brousicí stroje na světě

    Společnost Renishaw uvádí na trh první tenzometrickou inspekční sondu pro brousicí stroje na světě. Renishaw MP250 je ultra kompaktní dotyková sonda pro brusky, která nastavuje nové standardy v přesném měření. MP250 poskytuje všechny výhody standardních sond - snížení času nastavení, snížení počtu zmetků a zlepšení kontroly procesu a navíc nabízí řádově vyšší přesnost neocenitelnou právě na brousících strojích.

    [117kB]

Zprávy ke stažení

Obrázky