Přeskočit navigaci

Proč používat systém Renishaw ballbar QC20-W?

I s nejlepšími stroji a operátory může dojít k chybě způsobené strojem. výroba chybných součástí vás stojí čas, peníze i zákazníky.

Použití systému ballbar společnosti Renishaw nabízí osvědčené řešení.

Veškeré CNC obrábění představuje problémy

Nikdo nemá zájem na výrobě vadných součástí! Rozměrové a povrchové vady součásti mohou být důsledkem chybného nástroje, opotřebených vřeten nebo upevnění obrobku, avšak hlavní příčiny defektů lze obvykle připsat chybám polohování samotného stroje. Potíže bývají důsledkem geometrických chyb, dynamických chyb a vůle v posuvech stroje.

Řadu chyb lze často napravit během několika minut–postačí pouze znalost jejich druhu a místa výskytu. Není důležité, zda je váš stroj nový či starý–všechna zařízení mívají chyby. Tajemstvím výroby beze zmetků je znalost přesnosti a produkčních možností vlastních strojů; to pomáhá naplánovat výroby a v případě potřeby provést úpravy.

Tyto údaje se dříve zjišťovaly obráběcím testem (výrobou zkušebního dílce) s následnou kontrolou. Takový proces však byl časově náročný a poskytoval jen omezenou jistotu při obrábění dílců s geometrií, jež se od vzorového obrobku lišila.

Výhody pro každého

Kalibrace obráběcího stroje bezdrátovým ballbarem QC20-W

Bez ohledu na to, jakou úlohu máte ve své společnosti, existuje mnoho důvodů, proč byste měli používat systém ballbar QC20-W.

  • Výroba - rozhodnutí o výrobě a údržbě provádějte s jistotou a uchovejte si přehled o vlastním výrobním procesu. Eliminace vyřazených dílů, minimalizace prostojů stroje a prodlev způsobených čekáním na servisní společnosti. Kontrola, zda opravy a údržba měly požadovaný efekt. Můžete dokonce omezit nutnost kontroly obrobků, čímž ušetříte ještě více času i finančních prostředků.
  • Zakoupení - trvejte na provedení kontroly systémem ballbar QC20-W, která musí při uvádění stroje do provozu prokázat jeho parametry.
  • Kvalita - záznamy testu QC20-W vám v rámci vašeho systému zajištění kvality poskytnou uznávaný doklad o přesnosti (dle mezinárodních standardů ANSI/ASME B5.54, ANSI/ASME B5.57, JIS B6194 a ISO 230-4), jenž uspokojí požadavky auditu a nabídnou vynikající nástroj při vyjednávání kontraktů. Integrujte testy systémem ballbar QC20-W do vašeho systému zajištění kvality.
  • Údržba - používejte pravidelné testování k plánování preventivní údržby a kontrole kvality oprav a servisních zásahů.
  • Servis - plánujte servisní čas efektivně a vyhněte se zbytečnému vyšetřování poruch, nebo přivolávání servisního technika. Vaši zákazníci by měli mít důvěru ve vaše služby – můžete s nimi sdílet výsledky měření systémem QC20-W a efektivně tak prokazovat zlepšení přesnosti výroby.

Jednoduchá implementace a nákladová efektivita

Netbook se softwarem Ballbar 20

Tento jednoduchý test je vhodný pro kontrolní i operativní využití (volitelné možnosti) a díky softwaru pro automatickou diagnostiku získáte užitečné informace a NIKOLI pouhá data! 

Se soupravou QC20-W se dodává komplexní elektronická příručka, která umožňuje maximalizovat to, co ze systému získáte (pokud chcete zajít ještě dále, můžeme nabídnout volitelné školicí kursy).

Vše, co k zahájení testování potřebujete, obsahuje jeden robustní, ale přenosný kufřík. Ke spuštění testů a úspoře peněz postačí už jen počítač (stolní, notebook nebo netbook).

Pravděpodobně se jedná o jednu z nákladově nejefektivnějších investic, kterou můžete pro provoz a údržbu svých CNC obráběcích strojů učinit. Nízké nejsou jenom investice do systému, ale také nároky na školení, implementaci a trvalé provozní náklady. Proto jeho výhody přetrvávají.

Osvědčené použití a celosvětové uznání

Test systémem ballbar je uznáván nejenom hlavními mezinárodními standardy, ale lze jej také použít pro celkové postupy zajištění shody s požadavky kvality při výrobním procesu, ale také jako objektivní test pro samotný CNC stroj.

Systémy ballbar společnosti Renishaw jsou používány tisíci podniků po celém světě, včetně výrobců obráběcích strojů, dodavatelů údržby a oprava koncových uživatelů v letectví, automobilové výrobě a obecném strojírenství. Všechny malé i velké podniky mají jedno společné: poznání, že znalost a sledování možností vlastních obráběcích strojů přinesly zlepšení celkových hospodářských výsledků.

Informace o produktech