Přeskočit navigaci

Příslušenství k systému Equator™

K dispozici je široká nabídka příslušenství pro ruční nebo automatizované měření.

Příslušenství pro ruční nebo automatizované měření

Snímek výrobkuPopis výrobku
Equator Tlačítkový panel

Tlačítkový panel - A-6088-0010

Tlačítkový panel systému Equator umožňuje jeho tlačítkové ovládání. Směrová tlačítka umožňují posouvat sondu v pracovním prostoru systému Equator. K dispozici jsou i tlačítka pro počáteční ustavení, přepínání mezi režimy master/měření, změnu zobrazení na monitoru a tlačítko zotavení po chybě.

EQIO jednotka rozhraníEQ-IO, I/O interface (licencovaná s EZ-IO) - A-5923-0050

EQ-IO, I/O interface (není licencovaná s EZ-IO) - A-5923-0259

I/O interface umožňuje připojení systému Equator ke kompatibilním řídícím systémům obráběcích strojů, průmyslovým robotům nebo jiným externím zařízením.

MCULite-2 pro systém Equator

Ruční ovladač EQJ, MCUlite-2 - A-5504-0258

Ruční ovladač MCUlite-2 se dodává s kabelem délky 1,5 m. Ručním ovladačem MCUlite-2 lze snadno ovládat pohyb sondy v osách x, y a z, nachází-li se Equator v manuálním režimu. K jeho funkcím patří ovládání rychlosti posuvu a možnost zablokovat pohyb v jednotlivých osách. Lze zaznamenat a zpětně vyvolat najetí do bezpečné polohy.

Equator Stop tlačítkoEQS, Stop tlačítko - A-5504-0255

Stop tlačítko je alternativním vybavením stroje, pokud použití systému nevyžaduje ruční ovladač. Je umístěno na přední straně systému Equator a lze je snadno upevnit k jeho základně dvěma šrouby.

Equator upínací desky

EQ3F-M6, Upínací deska M6 - A-5504-0200

EQ3F-I25, Upínací deska ¼ palce - A-5504-0201

EQ3F-M8, Upínací deska M8 - A-5504-0202

Upínací deska s kinematickým umístěním a závitovými otvory M6, M8 nebo ¼ palce pro upevnění upínacích komponent. Systém Equator umožňuje použití více výměnných upínacích desek. To umožňuje rychlou výměnu kontrolovaných dílců a tedy i kratší časy nastavení. To je obzvláště užitečné v případě, kdy pro upnutí nejsou používány rychloupínací přípravky. V prostředích, kde rozsáhlá změna teplotních podmínek vyžaduje časté překalibrování, může být master part trvale upnutý na jedné z upínacích desek.

Equator Vymezovací deskaEQ3F-S55, Vymezovací deska - A-5504-0203

Vymezovací deska zvedá uložení základní desky o 55 mm. Pokud měříte velmi malé součásti nebo používáte krátké doteky, může vám vymezovací deska pomoci zvednout součást v pracovním prostoru během vytváření programu a měření.

Equator ochranný krytEquator ochranný kryt - A-5504-0210

Kryt vytváří ze systému Equator samostatnou měřicí stanici s minimálními požadavky na prostor, kterou lze přizpůsobit individuálním požadavkům zákazníka. Obsažené prvky:

  • standardní horní díl – s velkým přístupovým otvorem pro údržbu přístroje
  • standardní základna – s aretačními nožičkami a policí pro řídicí jednotku;
  • držák monitoru – výškově nastavitelný na levé nebo pravé straně horního dílu.
Otevřená sada dotekůEquator Sada doteků 

Sady doteků pro systém Equator obsahují nejčastěji používané doteky a jsou k dispozici ve třech verzích za zvýhodněnou cenu. Tyto sady byly navrženy tak, aby umožňovaly sestavení až šesti různých konfigurací doteků. Všechny sady jsou dodávány v úložném boxu opatřeném dodatečným úložným prostorem pro případné další dokoupené doteky. Všechny doteky lze pořídit rovněž samostatně. Doteky M3 jsou určeny pro použití v konfiguracích s jedním přímým dotekem, zatímco lehčí doteky M2 a adaptéry jsou určeny pro zalomené a hvězdicové aplikace.

Příslušenství systému Equator - Gauge Checker kit (souprava pro kontrolu měřidla)

Equator Gauge Checker Kit - A-5925-0200

Souprava Equator Gauge Checker byla specificky navržena jako pomůcka pro měřicí systém Equator.


Pro zajištění přesnosti v celém pracovním rozsahu nevyžaduje systém Equator (na rozdíl o CMM) pravidelné překalibrování. Je však užitečné mít možnost ověření, zda systém Equator pracuje v rámci svých výrobních specifikací. Equator Gauge Checker, který lze snadno začlenit do plánu údržby, umožňuje rychlé provedení kontroly stavu zařízení.


Každou soupravu Equator Gauge Checker kit je možno používat na více systémech.

Další informace