Přeskočit navigaci

Nástrojová ramena pro soustruhy

Pro měření nástrojů a detekci poškozených nástrojů na 2osých a 3osých CNC soustruzích a bruskách.

Je váš obráběcí stroj připraven?

Rostoucí trend bezobslužného obrábění vyžaduje více automatizované procesy, zejména v rámci nastavení stroje. Nabídka vysoce přesných (HP) nástrojových ramen společnosti Renishaw vám pomůže při prvních krocích směrem k tomuto přechodu. Naše nástrojová ramena vycházejí z osvědčeného opakovatelného kinematického systému, umožňujícího opakovatelná měření méně než 5 mikronů 2σ v osách X/Y sondy*

V závislosti na nastavení nástroje lze vybrat správný typ ramena z řady demontovatelných, sklopných nebo motorizovaných ramen.

Jestliže potřebujete obrácené rameno, delší trubku nebo více sond, vysoce přesná ramena pro ustavování nástrojů Renishaw pokrývají všechny vaše potřeby. Kromě široké nabídky našich standardních produktů můžeme naše výrobky přizpůsobit vašim požadavkům.

  *v závislosti na délce ramena toto platí pro standardní ramena pro sklíčidla až 15 palců.

  Jaké přednosti mají HP ramena?

  Aplikace HP arms

  Zvýšení produktivity

  Motorizované ustavení nástroje pomocí HP ramen poskytuje řídicímu systému stroje potřebné informace pro automatizované obrábění, umožňující bezobslužnou výrobu.

  Snížení zmetkovosti

  HP ramena přesně zavádějí sondu do prostředí obráběcího stroje s opakovatelností 5 mikronů 2σ, což umožňuje bezchybnou výrobu dílců „na první pokus“.

  Jednoduché použití

  Naše aplikace pro chytré telefony zjednodušuje instalaci, konfigurování, použití a údržbu HP ramen. Dodává se pro systémy iOS, Android, Baidu, Huawei a Tencent.

  Jak vybrat vysoce přesné rameno

  Standardní nabídka

  Následující produkty se dodávají ve standardním provedení; mohou však být přizpůsobeny vašim požadavkům.

  HPRA navigační tlačítko

  HPRA

  Vysoce přesné odnímatelné rameno

  'Plug-in‘ rameno se ručně umístí do obráběcího stroje a zablokuje v opakovatelné kinematické poloze. Po dokončeném ustavení nástroje se rameno odstraní.

  HPPA navigační tlačítko

  HPPA

  Vysoce přesné ručně sklápěné rameno

  Ručně sklápěné rameno je vybavené inovativním otočným mechanismem. Po sklopení se rameno automaticky aretuje v opakovatelné kinematické poloze a nevyžaduje žádné dodatečné seřizování nebo aretaci.

  HPMA navigační tlačítko

  HPMA

  Vysoce přesné motorizované rameno

  Elektricky poháněné rameno. Rychlé opakovatelné sklápění ramene umožňuje ustavování nástrojů a detekci poškození nástrojů během provozu stroje bez zásahu obsluhy.

  Rozsah zakázkových úprav

  Tato ramena se dodávají pouze jako možnosti upravené podle vašich požadavků. Tato ramena lze upravit pro montáž více než jedné sondy a jsou navrženy pro montáž v libovolném směru.

  Rameno pro ustavování nástrojů HPMA-X

  HPMA-X

  Vysoce přesné motorizované rameno

  Elektricky poháněné rameno s modernizovaným motorem a převodovkou umožňuje velký ramena, více sond a složité instalace.

  HPGA navigační tlačítko

  HPGA

  Vysoce přesné univerzální rameno

  Motoricky poháněné 3osé sklopné zařízení s vysokou opakovatelností polohování. Vhodné pro seřizování nástrojů nebo kontrolu obrobků. Nabízí zvýšenou robustnost a možnost přizpůsobení pro brusky a CNC soustruhy.

  Typ ramenaHPRAHPPAHPMA
  Manuální nastaveníDemontovatelné rameno aretované v opakovatelné kinematické polozeSklápěné rameno aretované v opakovatelné kinematické polozeMotorizované rameno aretované v opakovatelné kinematické poloze
  Četnost ustavení nástroje (za den)15Více než 5
  Automatizované (bezobslužné obrábění)Není k dispoziciNení k dispoziciAno

  Typický systém

  Typický systém HP ramena sestává ze tří hlavních komponent: ramena, sondy a interfacu.

  Rameno opakovaně zavádí sondu do pracovního prostoru stroje s přesně navrženými koncovými dorazy s trvanlivou kinematikou.

  Interface komunikuje mezi ramenem a řídicím systémem stroje. Vysílá povely pro pohyb motorizovaných ramen do polohy pro měření a do parkovací polohy, když se nepoužívá. Při aktivaci sondy také přenáší spouštěcí signály do řídicí jednotky stroje.

  Pro nemotorizovaná ramena se používá interface (TSI) 2 a varianty. TSI 3 a varianty se používají pro motorizovaná ramena a HSI se používá pro speciální aplikace současně se sondou MP250.

  RP3 je univerzální sonda často používaná s mnoha HP rameny, založenými na kinematické technologii pro nástrojové i obrobkové sondy. Vhodné pro OEM zástavbu do specializovaných zařízení.

  Díky univerzální montáži doteku se závitem M4 umožňuje používat kompletní sortiment doteků Renishaw. Propojení sondy s komunikačním kabelem je snadné díky dodávanému adaptéru. Krátké tělo sondy nabízí významné výhody v aplikacích pro ustavování nástrojů se všemi přednostmi tradičních dotekových sond Renishaw. Generické rameno nativně podporuje sondy LP2, MP250 a RP3.

  Další kroky

  Pokud si myslíte, že ramena pro ustavení nástrojů HP jsou pro vás to pravé, kontaktujte naše místní obchodní zastoupení.

  Více informací

  Instalační příručky, uživatelské příručky a informace o shodě najdete v naší knihovně technické podpory.

  Přednosti Renishaw

  Ve společnosti Renishaw si ceníme vynikající reputace v oblasti poskytování podpory našim zákazníkům prostřednictvím sítě více než 70 vlastních servisních a podpůrných zastoupení na celém světě.

  Získejte technickou podporu, školení i odborné rady nebo si v našem dobře zásobeném internetovém obchodu kupte náhradní díly a příslušenství.