Přeskočit navigaci

Na veletrhu EMO 2009 se Renishaw silně zaměřilo na využití obráběcích a souřadnicových měřicích strojů

Hlavní částí stánku společnosti Renishaw na veletrhu EMO v Miláně byly nové dotekové sondy a snímací software, které zvyšují automatizaci obráběcích strojů, zlepšují řízení procesu a umožňují pokročilé měření dílce na obráběcím stroji.

Společnost Renishaw na výstavě EMO 2009 Návštěvníci hledající produkty pro offline měření se zde mohou dozvědět o nové modernizační službě Renishaw pro souřadnicové měřicí stroje (CMM), která zahrnuje i MODUS™, první metrologický software této společnosti, a nové vysokorychlostní řešení pro měření sedel a vedení ventilů.

Ballbar QC20-W je uznávaným nástrojem pro diagnostiku přesnosti obráběcích strojů, zatímco AxiSet™ Check-Up je nové cenově přístupné řešení pro kontrolu vyrovnání a polohování rotačních os při polohování. Renishaw navíc představilo řadu nových produktů pro řízení pohybu včetně absolutního systému optického odměřování pro rotační a lineární použití a jedinečný systém měřítka pro lineární snímání montovaný na nosiči.

RMP40 - Vysoce kompaktní dotekové sondy s rádiovým přenosem Vysoce kompaktní dotykové sondy s rádiovým přenosem

Společnost Renishaw způsobila na veletrhu EMO v Miláně rozruch představením nových systémů dotekových sond, které používají její jedinečnou technologii rádiového přenosu signálů sondy FHSS (roztříštěné spektrum s přepínáním kmitočtu) umožňující automatické ustavení obrobku a měření během procesu u všech velikostí CNC obráběcích strojů.

Nová, vysoce kompaktní sonda RMP40 je obzvláštì vhodná pro použití na víceosých a soustružnicko-frézovacích strojích, zatímco její varianta, doteková sonda RLP40, je specificky zkonstruována pro agresivnìjší prostředí při soustružení. Na trh se uvádí i modul pouze pro přenos, RMP40M.

Nová víceosá aplikace pro snímací software pro PC

Se zavedením nové verze snímacího softwaru Productivity+™ pro PC společnosti Renishaw učiní měření na víceosých obráběcích strojích velký skok kupředu. Klíčovým zlepšením je nová možnost pro více os, která umožňuje větší kreativitu a efektivnost u obráběcích procesů, je podporována vysoce přesnými dotekovými sondami založenými na 3D technologii Rengage™ a novými vysoce kompaktními rádiovými sondami společnosti Renishaw a nabízí technologům výrobního procesu a strojním operátorům široký výběr flexibilních procesních řešení.

Geometrické měření na stroji výrazně zlepšeno novou možností pro měření a tvorbu zpráv

Software Renishaw OMV Pro (Geometrické rozměry a tolerance) Renishaw také vydal novou verzi svého softwaru Renishaw OMV Pro, výkonné sady, která spolupracuje s dotekovými sondami a umožňuje pokročilé měření dílce na obráběcím stroji a simulaci stroje. Software Renishaw OMV Pro 2.02, který nyní podporuje Microsoft® Windows Vista®, nabízí pokročilejší možnost měření ve stylu souřadnicového měřicího stroje (CMM) s rozšířeným rozsahem funkcí geometrických rozměrů a tolerancí (GD&T) plus možnost práce s více vyrovnáními v jediném programu, což je užitečné pro uživatele složitých víceosých obráběcích strojů. Stejně jako jednodušší software Renishaw OMV i nová verze Renishaw OMV Pro umožňuje uživatelům dotekových sond pro obráběcí stroje rychlé ověření přesnosti tvarových a prizmatických dílců a má přehledný formát zpráv, díky kterému je tento software přístupný i dílenskému personálu.

Rentabilní inovace CMM a měření sedel ventilù

Společnost Renishaw se také zaměřuje na výrobce trpící problémy s plynulostí kontrol, které vážou personál i drahé stroje při čekání na zásadní důležité výsledky měření. Renishaw nabízí několik cenově výhodných CMM retrofit balíčků vhodných pro Vaše měřicí aplikace, od běžného dotekového měření až po 5osé skenování. Renishaw nabízí modernizaci pod heslem „Jen jednou do obchodu“, od svého nového metrologického softwaru MODUS a univerzálního řídicího systému pro CMM po snímače a kalibraci stroje.

Renscan5™ REVO® - měření hlavy válce

Měření sedel a vedení ventilů je tradičnì velmi komplikované a používají se pro něj časově náročné metody, které často představují kompromis a nejsou pro tento úkol dostačující. Nejnovější technologie pětiosého měření společnosti Renishaw dnes umožňuje velmi rychle shromáždit velké množství údajů s použitím spirálových skenů a technik adaptivního skenování. V rámci metrologických softwarových balíčků kompatibilních s REVO nabízí automatická analýza řadu údajů o vlastnostech, včetnì chyby tvaru sedla ventilu, profilu kruhovitosti sedla v libovolné specifikované výšce, uchýlení sedla od osy vodicího otvoru a soustřednosti vedení a sedla.

Renishaw QC20-W ballbar, nový bezdrátový systém s funkcí volumetrického testování

QC20-W a středový otočný čep Konstrukce systému QC20-W ballbar je úplně nová. Vyznačuje se použitím lineárního snímače vyvinutého společností Renishaw a bezdrátovou technologií Bluetooth®, což umožňuje testování ve 3 navzájem kolmých rovinách pomocí jediného referenčního bodu. Instalace jedinečného hardwaru urychluje testování a přináší schopnost provádět měření volumetrické přesnosti stroje.

Nový systém nabízí rychlou, automatizovanou kontrolu „zdravotního stavu“ víceosých obráběcích strojů

Společnost Renishaw rozšířila svoji řadu systémů pro kalibraci a testování obráběcích strojů, která zaujímá vedoucí postavení na trhu, o AxiSet™ Check-Up, což je cenově přístupné řešení pro kontrolu vyrovnání a polohování rotačních os při polohování.  Během pouhých několika minut mohou uživatelé pětiosých obráběcích center a víceosých soustružnicko-obráběcích strojů zjistit stav vyrovnání a geometrie stroje. Případné zjištěné chyby mohou být příčinou prodloužení dob seřizování a výroby neshodných součástí.

Absolutní systém optického odměřování a měřítko pro lineární snímání na nosiči

Absolutní optický snímač RESOLUTE™ RESOLUTE™ je doslova absolutní systém optického odměřování, který je vynikajícím způsobem odolný vůči nečistotám a má impozantní specifikaci otvírající nové možnosti pro polohovou zpětnou vazbu. Návstěvníci veletrhu EMO se mohli přesvědčit, že jde o první absolutní snímač na světě schopný rozlišení 27 bitů při rychlosti 36.000 ot/min. Má bezkonkurenční rozlišení 1 nanometr při rychlosti 100 m/s, a to jak u lineárních, tak i úhlových snímačů. Velké tolerance nastavení umožńují snadnou instalaci a vysokou spolehlivost, přitom nízké kolísání signálu a chyba interpolace (SDE) splčují požadavky vysoce přesných stadií

 

FASTRACK™ je revoluční lineární snímací stupnicový systém od společnosti Renishaw namontovaný na nosiči, který kombinuje přesnost ± 5 µm/m s robustností nerezové oceli a rychlou a snadnou instalací snímacího systému na nosič. Systém měřítka FASTRACK, který je určen pro použití vyžadující vysokou přesnost a snadno demontovatelné měřítko, se skládá ze dvou miniaturních vodítek, která bezpečně vedou nová nízkoprofilová měřítka Renishaw a umožòují jim volně se roztahovat při jejich vlastním koeficientu tepelné roztažnosti s téměř nulovou hysterezí.  Pokud se měřítko poškodí, je možné ho z vodítek vytáhnout a rychle vyměnit i v místě s omezeným přístupem a snížit tak prostoj stroje.

 

Na výstavě EMO v Miláně také uvidíte

Renishaw představí na veletrhu v Miláně kompletní nabídku metrologických produktů, včetně dotekových sond pro obráběcí stroje, sond pro souřadnicové měřící stroje, laserový kalibrační systém, systém pro analýzu přesnosti obráběcích strojů, optické snímače, magnetické snímače a doteky k sondám.

 

Nové zprávy

Zaregistrujte se k pravidelnému odběru nových zpráv vydávaných společností Renishaw

Ke všem dokumentům a obrázkům má autorské právo společnost Renishaw plc