Přeskočit navigaci

MODUS™ 2

Nový metrologický software MODUS 2 společnosti Renishaw zjednodušuje náročné měření.

Navrženo s ohledem na použitelnost

MODUS 2 vychází s osvědčené a velmi výkonné platformy MODUS s podporou 3osých a 5osých snímacích technologií společnosti Renishaw. Díky inovativnímu rozhraní se noví uživatelé rychleji naučí software obsluhovat a programovat, což s sebou přináší zcela novou úroveň produktivity při práci s CAD modelem nebo bez něj.

Použitelnost v rámci konstrukce

MODUS 2 byl navržen s ohledem na použitelnost. Inovativní snadno srozumitelné rozhraní usnadňuje práci novým uživatelům. Zrychluje programování a poskytuje nepřekonatelnou úroveň produktivity při práci s CAD modely i bez nich.

MODUS 2 vychází s osvědčené a velmi výkonné platformy MODUS. Nabízí optimální podporu 3osých a 5osých snímacích technologií společnosti Renishaw.

Zkušenost uživatele

Od jednoduchých ručních operací až po složité měření součástí ve víceosých systémech - MODUS 2 se automaticky přizpůsobí a nabídne pouze ty funkce, které se týkají aktuální měřicí úlohy.

Praxe uživatele bude stejná jak v případě, kdy je software "živě" připojen k CMM, tak i tehdy, když pracuje offline v prostředí plné simulace, kdy plné řízení rychlosti umožňuje vývoj a vizualizaci měřicích postupů.

S výhledem do budoucnosti

Metrologický software MODUS je investice s jistou budoucností. Zaručuje kompatibilitu s nejnovějšími technologiemi snímacích a řídicích systémů společnosti Renishaw. Jedná se o budoucí 5osé měřicí produkty, které představují největší skokovou změnu v možnostech měření v historii. 5osé produkty poskytují nepřekonatelnou rychlost a flexibilitu měření při současném vyloučení kompromisů rychlosti proti přesnosti, jaké byly nevyhnutelné u konvenčních technik.

Hlavní charakteristiky softwaru MODUS 2

 • Komunikační protokol I++ DME podporuje, kromě řady univerzálních řídicích jednotek UCC společnosti Renishaw pro CMM, také řídicí jednotky CMM jiných dodavatelů.
 • Podpora pětiosých měřicích systémů.
 • Technologie OSM umožňuje automaticky vytvářet účinné a bezkolizní dráhy pohybu kolem dílce
 • Lze vytvářet specializované strategie měření a sdílet je s dalšími uživateli pro zajištění konzistentního měření všech dílů, bez ohledu na programátora
 • Off-line programování z CAD modelu s podporou formátů IGES, STEP, Parasolid® a VDA-FS
 • Vysoce kvalitní integrace s CAD/CAM řešeními CATIA® (v5 a v4), Siemens® NX™ (dříve Unigraphics®), Pro/E® a SolidWorks®.
 • Úplná simulace pohybu a detekce kolizí včetně pětiosého měření.
 • Nativní podpora DMIS.
 • Certifikované matematické algoritmy.
 • Výkonné textové a grafické výstupy.
 • Flexibilní výstup naměřených dat včetně dat ve formátu systému Q-DAS®.
MODUS 2 – ScreenOptions CAD