Přeskočit navigaci

Konfokální Ramanův mikroskop inVia™ Qontor®

Nový konfokální Ramanův mikroskop inVia™ Qontor®

Nový přístroj inVia Qontor je nejmodernější Ramanův mikroskop společnosti Renishaw. Přístroj inVia Qontor, doplněný nejnovější inovací společnosti Renishaw, technologií sledování zaostření LiveTrack™, umožňuje uživatelům analyzovat vzorky s nerovným, zakřiveným nebo drsným povrchem. Optimální zaostření je udržování v reálném čase během sběru dat a zobrazení videa v bílém světle. To odstraňuje nutnost časově náročného ručního ostření, předběžného skenování nebo přípravy vzorku.

Nejmodernější technologie konfokálního Ramanova mikroskopu inVia Qontor zkracuje celkovou dobu experimentu a usnadňuje analýzu i velice složitých vzorků.

 • Během posunu vzorku pod objektivem zůstává jeho povrch stále zaostřen
 • Ramanovo mapování vzorků s drsnými, nerovnými a zakřivenými povrchy
 • Vyžaduje jen minimální nebo žádnou přípravu vzorku
 • Zobrazením Ramanových chemických obrazů ve 3D uvidíte jak chemické vlastnosti, tak topografii
 • Není nutné časově náročné předběžné skenování povrchu
 • Zachování ohniska během dynamických měření, jako např. zahřívání/ochlazování vzorku, nebo během velmi dlouhých měření, kdy se mění podmínky okolního prostředí.

Centrus: ultrarychlé Ramanovo zobrazování

Centrus, který je klíčem pro implementaci vyspělých technologií Renishaw v rámci systému Qontor, je více než pouhý detektor. Je navržen společností Renishaw výlučně pro Ramanovu spektroskopii a zobrazování. Centrus je vybaven vysoce citlivými detekčními čipy s termoelektrickým chlazením pro ultranízké hladiny šumu; poskytuje optimální výkon s ultrarychlým sběrem dat (přes 1800 spekter s-1).

Shoda

Laserový výrobek Class 3B1 (Class 1 je k dospozici na vyžádání)

1Podle definice IEC 60825-1:2014

Podívejte se na film

Stáhněte si další informace

 • Brochure: inVia confocal Raman microscope Brochure: inVia confocal Raman microscope [en]

  Renishaw inVia: The world's best selling high-performance Raman microscope

 • Poznámky k produktu: Konfokální Ramanův mikroskop inVia Qontor Poznámky k produktu: Konfokální Ramanův mikroskop inVia Qontor [en]

  Konfokální Ramanův mikroskop inVia™ Qontor® je všestranný nástroj pro výzkum s jedinečnou technologií sledování zaostření v reálném čase. Mikroskop inVia Qontor zachovává všechny funkce světově proslulého mikroskopu inVia Reflex™; je doplněn celou řadou užitečných funkcí, včetně výkonné technologie sledování zaostření LiveTrack™. Nyní můžete snadno studovat vzorky na nerovném, zakřiveném nebo drsném povrchu.

 • Product note: Centrus detector Product note: Centrus detector [en]

  At the heart of Renishaw’s Raman systems, Centrus is more than just a detector; it is key to the implementation of advanced Renishaw technologies

Více informací

Poslední novinky

Technologie sledování zaostření LiveTrack™ společnosti Renishaw vyhrála ocenění

Globální technologická společnost Renishaw s potěšením oznamuje, že získala ocenění za technologii sledování zaostření v reálném čase LiveTrack pro Ramanovo zobrazování.