Přeskočit navigaci

Farmaceutický analyzátor RA802

Farmaceutický analyzátor Renishaw RA802

Farmaceutický analyzátor Renishaw RA802 umožňuje vědcům skokově zdokonalit zobrazovací techniky zakládající se na vibrační spektroskopii.

Tři nejběžnější stížnosti v souvislosti s konvenčními systémy Ramanovy mikroskopie a infračervené mikroskopie se týkají zaostření vzorku, rychlosti analýzy a snadnosti obsluhy.

Farmaceutický analyzátor RA802 kombinuje vlastní technologie Renishaw LiveTrack™ a StreamLine™, což oproti konvenčním metodám, umožňuje generování chemických obrazů až 150krát rychleji při zachování zaostření, což zaručuje vysokou kvalitu zobrazení farmaceutických tablet.

Minimalistická konstrukční filozofie znamenala, že systém RA820 vykazuje při porovnání s alternativními chemickými zobrazovacími systémy nepřekonatelnou rychlost a snadnou obsluhu.

Jak překonává RA802 omezení konvenčních technik chemického zobrazování

Problémy s konvenčními systémy

Řešení poskytovaná systémem RA802

Zaostření vzorkuVyhledání ohniska...
 • Farmaceutické vzorky jsou často drsné nebo zaoblené
 • Konvenční techniky Ramanovy a infračervené mikroskopie nutí uživatele před začátkem měření ručně zaostřit povrch vzorku. Když je však vzorek byť i jen mírně nerovný nebo zakřivený, mikroskop rychle ztratí zaostření, když je hloubka ostrosti v měřítku mikronů.
 • Výsledkem je špatná kvalita - obraz je neostrý.

LiveTrack – špičková technologie sledování zaostření

 • LiveTrack systému RA802 automaticky pohybuje vzorkem pod objektivem mikroskopu v osách x, y a z, aby udržel zaostření po celou dobu měření. To zaručuje nejvyšší kvalitu chemického obrazu v rámci celého vzorku.
 • Kvalita obrazu není nikdy kompromisem
Rychlost analýzyZtráta času...
 • Konvenční systémy Ramanovy mikroskopie provádí to, čemu se říká bodové měření.
 • Při bodovém měření jsou v předem definovaných krocích sbírána Ramanova spektra v rámci celého povrchu vzorku.
 • To trvá dlouhou dobu - starší systémy bodového měření musely často běžet celou noc, a přesto zvládly shromáždit data pouze z malé oblasti vzorku.
 • Při bodovém měření též roste riziko poškození vzorku zaostřováním vysoce výkonného laseru do jednoho bodu, který není větší než několik mikronů.
StreamLine - nejrychlejší řešení mapování tablet na světě…
 • Technologie StreamLine místo zaostřování laseru do jednoho bodu rozděluje výkon laseru do zaostřovací laserové řady 90 µm.
 • StreamLine umožňuje detektoru akumulovat signál během pohybu vzorku laserovou řadou, což zvyšuje rychlost zobrazování a snižuje riziko poškození vzorku.
 • Technologie StreamLine umožňuje rychlost sběru 1500 spekter za sekundu, což zkracuje dobu analýzy.
Snadné používáníBoj proti složitosti...
 • Jednou z nejdůležitějších úvah každé farmaceutické laboratoře při odhadu výdajů na nákup zařízení jsou náklady na obsluhující personál zařízení.
 • Ramanovo zobrazování je z historického hlediska považováno za úzce specializovanou technologii, vyžadující vysoce kvalifikovaného koncového uživatele.
 • Pokud tento pracovník odejde, může dojít k významnému období prostoje přístroje, než se vyškolí nový personál obsluhy.
Zjednodušení díky konstrukci...
 • Systém RA802 dramaticky zjednodušil Ramanovo zobrazování
 • Systém RA802 mohou obsluhovat jak technici, tak řadoví vědečtí pracovníci.
 • Hardware je kompletně řízen softwarem s minimálními zásahy uživatele.
 • RA802 je určen k použití v prostředí otevřené laboratoře mnoha běžnými uživateli s minimálním školením, což eliminuje prostoje zařízení.
RozlišeníVynechání nerozlišených materiálů...
 • Vzorky se mohou jevit jako homogenní v rozsahu desítek až stovek mikronů, avšak mohou vykazovat lokální nehomogenity v rámci jednotlivých mikronů.
 • Při hledání stopových úrovní nečistot je rozlišení klíčem k identifikaci podílu malých objemů materiálu.
 • Konvenční zobrazovací techniky, jako je IR mikroskopie, jsou omezeny rozlišením v desítkách mikronů, daným citlivostí detektoru a vlnovou délkou světla.
 • Tradiční Ramanovy systémy trpěly nízkou rychlostí analýzy, což znamená, že vytvoření obrazu s vysokým rozlišením trvalo příliš dlouho; jediným způsobem jak zkrátit dobu analýzy je snížení rozlišení.

Proč dělat kompromis?

 • Technologie LiveTrack a StreamLine systému RA802 znamenají, že analýza vzorku je rychlejší než kdykoli dříve.
 • Celou tabletu lze zmapovat za méně než 5 minut při nízkém rozlišení, nebo za pouhé 2 hodiny při nejvyšším rozlišení.
 • Nižší vlnové délky laserů použitých v Ramanově spektroskopii znamenají, že rozlišení může být až 1 µm na pixel, což vědcům umožňuje plně pochopit lokální nehomogenity vzorku.
Dávkové mapováníMinimalizace zásahů uživatele...
 • Tradiční chemické zobrazovací systémy jsou jednovzorkové přístroje
 • Jakmile jedna analýza skončí, je uživatel před nastavením dalšího běhu vyzván k odstranění starého vzorku a vložení nového.
 • To je časově náročné a uživateli to zamezuje zpracovávat velké dávky více vzorků.
Řešení pro zaneprázdněné vědce...
 • Dávkové mapování uživateli umožňuje naprogramovat sekvenční zpracování více vzorků a tím jej uvolnit pro jinou práci.
 • Společnost Renishaw dodává zakázkové formy tablet, které jsou specifické pro vzorky uživatele.
 • Tyto formy udržují vzorky v dané poloze, zatímco software po dokončení každého běhu plynule přejde k dalšímu vzorku.
Ramanovo zobrazování, dnes známé také jako Ramanovo mapování, je doplňující technikou k IR mikroskopii a XRD. Ačkoli mají všechny techniky svoje slabé i silné stránky, vyniká Ramanovo mapování (použité ve farmaceutickém analyzátoru RA802) oproti těmto alternativním technikám řadou významných předností:
Ramanovo zobrazování (RA802)Infračervená mikroskopieXRD
Vhodné pro smíšené materiály


Zobrazování povrchu (mapování)


Polymorfní identifikace
Hrubé/nerovné povrchy


Vysoké rozlišení (1 µm na pixel)
Rychlost
Snadné používání
Dávkové mapování
Bezkontaktní
Nedestruktivní

Bezplatná analýza vzorků:

Pokud vás zajímá co jste viděli, kontaktujte nás s žádostí o demo. Rádi provedeme bezplatné vyhodnocení k ověření systému RA802 na vašich vzorcích; to vám poskytne důvěru k této technice a odstraní obavy z rizika při koupi přístroje.

Rád bych se dozvěděl více!

Jestliže se chcete dozvědět více o tom, jak by mohl systém RA802 pomoci při analýze vašich vzorků, pošlete podrobnou zprávu s vaším dotazem našemu příslušnému místnímu zastoupení.

Shoda

Laserový výrobek Class 11 (Class 3B je k dispozici na vyžádání)

1Podle definice IEC 60825-1:2014

Výpověď o budoucnosti chemického zobrazování

Dokumenty ke stažení: Farmaceutický analyzátor RA802

 • Product note: RA802 Pharmaceutical Analyser Product note: RA802 Pharmaceutical Analyser [en]

  The RA802 Pharmaceutical Analyser is a compact benchtop Raman imaging system that redefines formulation analysis. It is easy to use, yet gives rich chemical information. Designed exclusively for the pharmaceutical industry, the RA802 rapidly obtains detailed information on the distribution of chemical species. With unique LiveTrack™ focus-tracking technology, it can efficiently analyse uneven, curved, or rough surfaces at incredible speeds and without any sample preparation.

 • Application note: New methods for determining content uniformity of formulations Application note: New methods for determining content uniformity of formulations [en]

  The uniformity of a drug product’s contents is a parameter that requires constant monitoring. It is important from a handling/processing standpoint, and it is of the utmost importance for patient safety to ensure that the correct dose is delivered every time.

 • Application note: Rapid polymorph identification with the RA802 Pharmaceutical Analyser Application note: Rapid polymorph identification with the RA802 Pharmaceutical Analyser [en]

  The stability, bioavailability and processability of an active pharmaceutical ingredient (API) are key to a candidate molecule’s ability to be developed into a commercially viable product, sometimes referred to its ‘drugability’. Characterising the polymorphism of APIs has become an important consideration in this process.

 • Application note: Using Raman spectroscopy to tackle polymorphism, an industry problem Application note: Using Raman spectroscopy to tackle polymorphism, an industry problem [en]

  This note looks at incidences of polymorphism in drug development including advantages and challenges. It also examines a trial between manufacturers, where Renishaw’s Raman instruments were used by a leading pharmaceutical company in an attempt to prove infringement by a generic competitor.

 • White paper: Finding fakes – using Raman imaging to identify counterfeit medicines White paper: Finding fakes – using Raman imaging to identify counterfeit medicines [en]

  Identifying counterfeit drugs has become an area of increasing focus for regulatory authorities and also for pharmaceutical companies. Raman spectroscopy is highly specific and can differentiate between materials with similar chemical structures. This specificity makes Raman well-suited to identifying counterfeits which often use similar components to the reference product.

 • White paper: Methods for deformulating drugs White paper: Methods for deformulating drugs [en]

  In this white paper we look at reverse engineering existing drug products using Raman imaging. We show that the Renishaw RA802 Pharmaceutical Analyser can be used to successfully characterise innovator and generic products and facilitate deformulation activities, and can characterise the components, concentrations, particle sizes and distributions of the innovator formulation, allowing generic followers to adjust their processes in order to create equivalent products, or products which are strategically different.

 • Technical note: LiveTrack focus-tracking technology Technical note: LiveTrack focus-tracking technology [en]

  LiveTrack focus-tracking technology maintains optimum focus for both white light and Raman imaging to give stunning 3D images. It is used in Renishaw’s inVia™ Qontor® confocal Raman microscope, and RA802 and RA816 analysers.

RA802 - poslední novinky

Farmaceutický analyzátor RA802 vyhrál ocenění

Globální technologická společnost Renishaw s potěšením oznamuje, že její farmaceutický analyzátor RA802 vyhrál během výstavy Eurolab 2017 ocenění za nejlepší zařízení pro laboratorní měření.

Technologie sledování zaostření LiveTrack™ společnosti Renishaw vyhrála ocenění

Globální technologická společnost Renishaw s potěšením oznamuje, že získala ocenění za technologii sledování zaostření v reálném čase LiveTrack pro Ramanovo zobrazování.