Přeskočit navigaci

Extrémně přesná obrobková sonda MP250

Vysoce přesná spínaná doteková sonda navržená pro brusky

.

Nedostižný 3D měřicí výkon

Vynikající přesnost s mimořádně nízkou odchylkou přejezdu.

Robustní konstrukce do nepříznivého prostředí.

Sonda Renishaw MP250 je navržena pro kontrolu brusných procesů. Zaručuje výrobu dílců „na první pokus“ a umožňuje spolehlivou a přesnou výrobu více dílců, což zvyšuje produktivitu a zisky.

Systém je vybaven technologií RENGAGE™ a nabízí bezkonkurenční 3D přesnost a opakovatelnost – umožňuje tak spolehlivé měření přímo na stroji.

Malá sonda, velký vliv

Snížit zmetkovitost, zlepšit produktivitu a zvýšit zisky - sonda MP250 může udržovat váš proces broušení pod kontrolou.

Určená pro použití v bruskách

Obrábění v nepříznivém prostředí

Výkon v nepříznivém prostředí

Utěsnění dvojitou membránou umožňuje sondě MP250 pracovat v prostředí plném abrasivních částic, což je na bruskách častý případ. I v těchto podmínkách poskytuje sonda přesná měření během své dlouhé životnosti.

MP250 - kalibrační tyčka

Kompaktní konstrukce

Sonda MP250 má průměr pouze 25 mm. Díky těmto malým rozměrům umožňuje lepší přístup i ve strojích kde je prostor rozhodující.

MP250 - kalibrační kulička

Odolává vibracím stroje

Sonda si udržuje vynikající výkon i když je vystavena vysoké úrovni vibrací, což je během soustružení nebo broušení časté. Pokud jsou vibrace stroje problémem, lze sondu zaměnit za konfiguraci odolnější vůči vibracím.

MP250 - kontrola rýhovaného nástroje

Použití se zakázkovým dotekem

Se sondou MP250 mohou být použity dlouhé a silné zakázkové doteky, jaké jsou často zapotřebí pro měření nástrojů a řezných nástrojů na bruskách. Technologie RENGAGE™ umožňuje udržovat mimořádnou přesnost sondy a nízkou odchylku přejezdu i při použití dlouhých doteků.

0,25 µm 2σ

Opakovatelnost v jednom směru

± 1,00 µm

3D lobing v osách X, Y a Z

0,08 N

Mimořádně nízká spínací síla XY

3D měření s technologií RENGAGE™

MP250 - tenzometrický měřicí mechanismus

Technologie RENGAGE™ kombinuje prověřenou technologii silikonových tenzometrických sond s velmi kompaktní elektronikou; umožňuje dosáhnout vynikajících výsledků 3D měření a submikronové opakovatelnosti.

Vzhledem k tomu, že jsou tenzometrické sondy nezávislé na kinematickém mechanismu, vynikají sondy s technologií RENGAGE mimořádně nízkou spínací silou; poskytují tak vynikající přesnost měření a vylučují také možnost poškození povrchu a tvaru.

Požadavky kladené na výrobu přesných součástí ve strojírenství se neustále zvyšují. Naši zákazníci vyžadují stále menší a složitější součásti s konzistentní přesností rozměrů do 1 µm. Spolehlivé nastavení procesu a měření dílce jsou pro náš výrobní proces rozhodující. Technologie RENGAGE™ nám pomáhá právě v těchto aplikacích.

Flann Microwave (UK)

Komponenty systému

Snímací sonda MP250

Přijímač HSI-C

Pevné přenosové rozhraní, určené pro přenášení a zpracování signálů mezi měřicí sondou a řídicí jednotkou CNC stroje. Přepínačem na interfacu lze volit různé provozní konfigurace sondy.

Zásuvka FS10 / FS20

Zásuvka zajišťuje odolnou polohu instalace kontrolní sondy. Pevné připojení mezi sondou s interfacem je plně stíněné.

Kontrolní sonda MP250

Spínací doteková kontrolní sonda o průměru 25 mm vybavená technologií RENGAGE pro vysoce přesné měření.

Doteky

Pro použití s tenzometrickými sondami byla vyvinuta řada plných vysoce pevných doteků z uhlíkových vláken. Konstrukce těchto sond minimalizuje odchylky přejezdu a zvyšuje přesnost sondy. Používat je možno i specializované doteky, specifické pro danou aplikaci.

Další kroky

Pokud si myslíte, že sonda MP250 je pro vás to pravé, kontaktujte naše místní obchodní zastoupení.

Publikace pro uživatele sondy MP250

Instalační příručky, uživatelské příručky a informace o shodě najdete v naší knihovně technické podpory.

Přednosti Renishaw

Ve společnosti Renishaw si ceníme vynikající reputace v oblasti poskytování podpory našim zákazníkům prostřednictvím sítě více než 70 vlastních servisních a podpůrných zastoupení na celém světě.

Získejte technickou podporu, školení i odborné rady nebo si v našem dobře zásobeném internetovém obchodu kupte náhradní díly a příslušenství.