Přeskočit navigaci

Doteky pro přesné měření

Společnost Renishaw dodává přesně navržené doteky pro většinu hlavních snímacích systémů. Zjistěte, jak důležitá je volba originálního doteku Renishaw pro zlepšení výkonu sondy.

Přesnost začíná s dotekem

Volba správného doteku je rozhodující pro zajištění vynikajícího výkonu měření.
Přemýšlejte takto: osazení luxusního sportovního vozu nekvalitními pneumatikami nedává smysl. Podobně, investice do špičkové sondy Renishaw pro použití s druhořadým dotekem je kontraproduktivní.
Dotek je kritickým prvotním stykem s obrobkem. Má zásadní důležitost, protože zajišťuje vynikající přesnost v místě kontaktu.
Naše doteky jsou pečlivě navrhovány tak, aby doplňovaly sondy Renishaw pro zajištění optimálního výkonu. Nabízíme široký sortiment přesných doteků a příslušenství pro použití na našich souřadnicových měřicích strojích, snímacích sondách a měřicích systémech Equator™.

Vozidlo a dotek

Doteky pro sondy Renishaw

EV stator s hlavicí REVO

Kompletní řada originálních doteků společnosti Renishaw obsahuje řadu konfigurací pro různé měřicí aplikace.

Dříky doteků Renishaw jsou vyráběny na obráběcích strojích CNC v souladu s přísnými normami. Veliká péče je věnována zajištění maximální tuhosti dosedacích ploch, zatímco hmotnost doteku je optimalizována pro sortiment sond Renishaw.

Výkon sondy může být snadno znehodnocen použitím doteku se špatnou geometrií kuličky, špatným umístěním kuličky, špatným závitovým upevněním nebo nevhodnou konstrukcí, umožňující nadměrný průhyb během měření. Pro zajištění integrity získávaných dat dbejte na použití doteku z rozsáhlé řady originálních doteků Renishaw.

Nakupujte online

Navštivte náš internetový obchod a vyberte si dotek z naší komplexní řady standardních řešení.

Nakupujte online

Produkty Renishaw pro váš snímací systém

RSP2 a REVO-2

Doteky pro sondy REVO (RSP2 a RSP3)

Sonda RSP2 má univerzální těleso, které lze osadit několika držáky doteku s různými délkami s maximálním dosahem 500 mm.

Opotřebení kuličky doteku při skenování je díky nízkým skenovacím silám minimální.

Řídicí systém UCCserverTM řídí typ použitelného doteku pro dosažení optimálního metrologického výkonu.

Sonda RSP3 umožňuje používat konfigurace se zalomenými doteky. Umožňují přesné měření s účinnými rozsahy délky doteku od 20 mm do 394 mm.

Doteky pro sondy OSP60

Keramický dřík našich doteků pro sondy OSP60 je úzký kvůli minimalizaci nebezpečí, že dřík doteku přijde do kontaktu s dílcem dříve než kulička doteku.

Kulička každého doteku v rámci kalibrované nabídky OSP60 je změřena a opatřena certifikátem UKAS. To je zárukou nejvyšší možné přesnosti měření za všech podmínek měření.

Sonda OSP60

Naše standardní nabídka obsahuje více než 500 položek, se zakázkovými variantami dodávanými na vyžádání. Podívejte se na naše stránky přesných doteků pro metrologii, kde získáte další informace.

Doteky pro sondy ZEISS

Společnost Renishaw rozšířila svůj rozsáhlý katalog o doteky, adaptéry a příslušenství určené pro snímací hlavice ZEISS.

Renishaw jako dodavatel snímacích systémů pro vybrané stroje Zeiss rozšířila své portfolio doteků, aby umožnila i uživatelům Zeiss těžit z vysoce přesných výrobků Renishaw.

Řada je kompatibilní se systémy analogových sond ZEISS bez nutnosti výměny sond, měřicích hlavic s výměníky sond a dynamických snímacích hlavic.

Kombinace doteku ZEISS

Příslušenství

Renishaw dodává kromě stovek doteků pro ZEISS také celou řadu příslušenství pro snímací hlavice ZEISS. To zahrnuje držáky a prodloužení doteků, klouby, kostky, adaptéry, jakož i sortiment dalších nástrojů a příslušenství.

Adaptérové držáky ZEISS Vast XXT a doteky

S potěšením oznamujeme zavedení doteků a adaptérových držáků pro skenovací snímač ZEISS Vast XXT. Adaptérové držáky TL1, TL2 a TL3 jsou dodávány spolu s širokým výběrem doteků M3 určených speciálně pro tyto desky.

Galerie aplikací ZEISS

Doteky společnosti Renishaw pro ramena FARO®

Společnost Renishaw dále rozšířila svůj obsáhlý katalog doteků o doteky ramena FARO.

Tyto doteky byly navrženy zejména pro použití na přenosných ramenech FARO a dodávají se v různých průměrech. Jejich robustní design a konstrukce využívá zirkonové kuličky stupně přesnosti 5, jež mají vysokou lomovou houževnatost.

Oxid zirkoničitý je velmi pevným keramickým materiálem, jehož charakteristiky tvrdosti a opotřebení se přibližují kvalitám rubínu. Díky vlastnostem povrchu je ideálním materiálem pro agresivní aplikace u litinových součástí.

FARO sestava doteku


Kuličky jsou k vysoce pevným stopkám z karbidu wolframu upevněny lepidlem odolným proti nárazům a začleněny byly i speciální konstrukční techniky zajišťující mimořádnou tuhost a praktickou nezničitelnost spoje mezi tělesem a stopkou.

Doteky společnosti Renishaw pro sondy FARO se dodávají se závity velikosti 11/4-20 UN a M6.

Příslušenství

Společnost Renishaw také dodává celou řadu různého příslušenství. To zahrnuje komplexní soupravu, prodloužení, šrouby a adaptéry, jakož i metrologické upínací prvky a metrologické upínací stoly.

Výukový průvodce přesnými doteky

Prozkoumejte naši brožuru klíčových technických informací o volbě a použití správného typu, materiálů, konstrukce a kalibrace.

Stažení našeho výukového průvodce

Často kladené otázky

Zobrazit často kladené otázky ohledně doteků Renishaw.

Jaký nejmenší průměr kuličky dokážeme vyrobit?

Standardem je průměr 0,3 mm. Jako zakázkové provedení jsme však nabízeli rubínové kuličky o průměru 0,12 mm. Máme službu zaměřenou na návrh zakázkového doteku, kde naši odborníci mohou vyvinout výrobek, který splňuje požadavky zákazníka na přesnost, měření kusových dílů, dodávku a náklady.

Ovlivňují měření změny teploty?

Ano, i malé rozdíly teploty mohou způsobit chyby měření. Tyto chyby lze minimalizovat volbou vhodného materiálu dříku doteku nebo prodloužení. Při výběru doteku a přidruženého příslušenství byste měli vždy dávat přednost aplikaci měření. Více informací viz náš Průvodce přesnými doteky.

Proč jsou v některých diskových dotecích válečky?

U jednoduchého diskového doteku je nutná kalibrace pouze průměru, což však omezuje využití disku pro snímání pouze ve směrech X a Y. Doplnění válečku umožňuje kalibraci a tudíž i snímání v ose Z.

Co znamená EWL?

Efektivní účinná délka. Měří se od středu kuličky k bodu, ve kterém se dřík dostane do kontaktu s prvkem během měření 'kolmo' k dílci.

Jaký je rozdíl mezi kuličkami stupně přesnosti 5 a stupně přesnosti 3?

Stupeň přesnosti kuličky doteku popisuje třídu přesnosti použité kuličky. Třídy přesnosti sahají od stupně přesnosti 48 (nejnižší třída přesnosti) do stupně přesnosti 3 (nejvyšší). Renishaw používá kuličky obou stupňů přesnosti 3 a 5.

Společnost Renishaw používá standardně rubínové kuličky stupně přesnosti 5 (0,13 µm). Pokud používáte vysoce přesný souřadnicový měřicí stroj, můžete zjistit, že naše rubínové kuličky stupně přesnosti 3 (0,08 µm) poskytují lepší metrologický výkon.

Jak poznám, že můj dotek má rubínovou kuličku stupně přesnosti 3?

Vysoce přesné doteky Renishaw mají dřík potažený nitridem titanu (zlatě zbarvený). To uživateli umožňuje odlišit dotek stupně přesnosti 3 od nabídky standardních doteků stupně přesnosti 5.

Dodatečný výklad

Další informace a zobrazení kompletní nabídky viz brožura Doteky a příslušenství.

 

Kontaktujte ještě dnes náš prodejní tým

Kontaktujte vaše místní zastoupení společnosti Renishaw získejte více informací a promluvte si s odborníkem.