Přeskočit navigaci

Diamantové doteky OPTiMUM™

Vysoce výkonné skenování v nejdrsnějším prostředí

Proč používat doteky OPTiMUM s diamantovým povlakem?

Doteky OPTiMUM nabízejí dlouhodobě výkonné skenování v náročných aplikacích. Kuličky s diamantovým povlakem zachovávají svůj kulovitý tvar a během skenování dílce netrpí `ubýváním` materiálu nebo předčasným opotřebením. Doteky s diamantovým povlakem mají řadu předností, včetně zvýšené životnosti a snížení prostojů při rekalibraci a kontrole.

Diamantové doteky OPTiMUM vyvinula společnost Renishaw, která má více než 40 let zkušeností s výrobou doteků pro metrologické aplikace. Splňují rostoucí potřebu vysoce rychlého skenování. Keramické kuličky mají diamantový povlak o tloušťce cca 0,03 mm a jsou leštěny velice složitým postupem.

Zamezení předčasnému opotřebení doteku

Skenování tvrdých nebo abrasivních povrchů může vést k opotřebení vzájemným třením mezi obrobkem a materiálem doteku. Při použití rubínového doteku pro skenování mohou nepatrné částečky zbytků z povrchu obrobku způsobit jemné poškrábání doteku i povrchu obrobku.

Kuličky diamantových doteků OPTiMUM jsou extrémně odolné vůči opotřebení a zachovávají svůj tvar i při skenování abrasivních materiálů.

Často kladené otázky

Zobrazit často kladené otázky ohledně doteků Renishaw.

Žádné usazování materiálu

Při skenování měkkých povrchů, jako je například hliník, se materiál usazuje na kuličce doteku. Při použití rubínové kuličky pro skenování hliníku se oba materiály vzájemně přitahují a materiál se přenáší z měkkého na tvrdší povrch. To znamená, že se hliník ukládá na povrchu rubínové kuličky a mění její tvar, takže je nutno dotek pravidelně vyměňovat.

U diamantových doteků OPTiMUM usazeniny materiálu ke kuličce nepřilnou a jejich nepatrné množství lze jednoduše otřít.

Jaký stupeň přesnosti (Grade) kuliček používáte?

Všechny doteky Renishaw standardně používají kuličky stupně přesnosti 5.

Automobilová brožura na iPadu

Jak poznáte, že používáte originální dotek Renishaw?

Většina našich doteků má na držáku vytištěné logo Renishaw. Všechny se dodávají v plastových krabičkách s holografickými štítky.

Jaký je rozdíl mezi kuličkami stupně přesnosti 5 a stupně přesnosti 3?

Společnost Renishaw používá standardně rubínové kuličky stupně přesnosti 5 (0,13 µm). Jestliže však používáte vysoce přesný CMM, zjistíte možná, že naše rubínové kuličky stupně přesnosti 3 (0,08 µm) poskytují lepší metrologický výkon.


Zakázková výroba

Doteky s diamantovým povlakem, navrhované na zakázku, mohou být vyrobeny s různými velikostmi závitů a materiály dříku a s kuličkami o průměru 1,5 mm až 8 mm tak, aby odpovídaly vaší aplikaci.

Diamantové doteky OPTiMUM jsou navrženy a vyráběny přímo v naší firmě Renishaw, což zaručuje krátký čas přípravy a vysoký standard kvality.

Všechny diamantové doteky OPTiMUM vyráběné pro použití se skenovací sondou REVO® RSP2 jsou testovány společností Renishaw což zaručuje, že parametry systému REVO pro kontrolu rezonance jsou platné pro daný dotek.

Kontaktujte nás ohledně dalších informací o naší zakázkové výrobě diamantových doteků OPTiMUM.

Dokumenty ke stažení