Přeskočit navigaci

3D tisk kovů je velkou příležitostí pro stomatologii, zejména pro rychlou návratnost vynaložených nákladů na pořízení technologie.

11. března 2015

Společnost Renishaw, jediný britský výrobce strojů pro 3D tisk z kovových prášků uvedl na stomatologický trh nový produkt. Stroj AM250 je nově dodáván v provedení plně optimalizovaném pro výrobu dentálních náhrad. Společně se strojem je dodávána i kompletní technologie včetně parametrů sintrování a proces nevyžaduje žádná nastavení provádění uživatelem stroje. Kromě výrobního zařízení dodává Renishaw také kobaltochromový prášek nezbytný pro výrobu dentálních implantátů.

Za možnost nabízet tyto vzrušující novinky vděčí společnost Renishaw svým vlastním rozsáhlým zkušenostem s 3D tiskem dentálních implantátů. Renishaw je totiž také dodavatelem vysoce kvalitních stomatologických konstrukcí a implantátů do mnoha evropských stomatologických laboratoří.

Verze stroje AM250, optimalizovaná pro 3D tisk kovových dentálních náhrad, je zařízení schopné dodávat na stomatologický trh dentální náhrady ve velmi zajímavých objemech. Stroj je optimalizován tak, aby si poradil s veškerými komplikacemi a speciálními nároky souvisejícími s výrobou dentálních náhrad. Představuje oblíbenou alternativu pro zákazníky, kteří hledají cestu ke snížení nákladů spojených s frézovanými konstrukcemi. Lze jej použít i jako náhradu za tradiční metody odlévání z vosku. Výroba dentálních implantátů přímo z STL dat umožňuje proces produkce dentálních konstrukcí digitalizovat. Vývoj stroje a jeho optimalizace pro dentální trh probíhal ve společnosti Renishaw s obzvláštním důrazem na přesnost a kvalitu konstrukcí, kvalitu a sledovatelnost dodávaného prášku a zejména na rychlost a spolehlivost výroby. Hlavním kritériem je samozřejmě ekonomika provozu a rychlá návratnost vynaložených investic.

Podobně jako jiná velká výrobní zařízení, také stroje pro 3D tisk běžně vyžadují odladění výrobního procesu, než jsou schopny dosáhnout špičkového výkonu a splňovat kritéria kvality produkce. Často je třeba řešit mnoho různých provozních problémů i rozporů například v oblasti duševního vlastnictví. Řešení společnosti Renishaw pro dentální trh eliminuje všechny podobné obtíže. Stroj AM250 umožňuje produkovat kvalitní dentální konstrukce již od prvního dne po instalaci. Kromě toho nabízí Renishaw také pomoc se všemi souvisejícími záležitostmi, od licencování a certifikace, přes výběr a dodávku materiálu až po sledovatelnou manipulaci s hotovými výrobky.

Kromě 3d tisku dodává společnost Renishaw dodává jedinečný balíček CAD programů Renishaw Dental Studio (RDS), který v sobě spojuje rychlost a flexibilitu skenerů DS30 s modrým světlem a přesnost kontaktního skeneru DS10 od společnosti Renishaw. Pomocí nástroje Exocad může RDS navrhovat širokou škálu dentálních náhrad. Díky schopnosti přidávat softwarové funkce prostřednictvím doplňkových modulů je balíček flexibilní a lze jej rozšiřovat v závislosti na potřebách stomatologické laboratoře.

Společnost Renishaw bude vystavovat své systémy AM250 pro 3D tisk kovů, optimalizované pro výrobu dentálních náhrad, a stomatologický CAD software RDS na veletrhu IDS 2015 v Kolíně nad Rýnem, hala 02.2, stánek F-021, a to od 10. do 14. března.

Dokumenty ke stažení